T3 PHOTO FESTIVAL TOKYO شد. به گزارش هنرآنلاین این فستیوال در نمایشگاهی با عنوان «تلاطم» آثاری از هنرمندان جهان را نمایش داد که به بررسی علل و اثرات تغییر آب و هوا و بحران آب پرداخته‌اند. هاشم شاکری نیز با پروژه عکاسی «مرثیه‌ای برای هامون» در این رویداد شرکت داشت.

شاکری در سال 2019 توانست برای عکس‌هایی که درباره هامون و روزگار تلخ این دریاچه تولید کرده است کمک‌هزینه 15 هزار دلاری شرکت گتی ایمیجز را دریافت کند. این جایزه برای ادامه پروژه‌های مستند طولانی‌مدت، به هنرمندان اعطا می‌شود. شاکری در مجموعه «مرثیه‌ای برای مرگ هامون» به دلایل و تأثیرات خشک شدن دریاچه هامون در استان سیستان و بلوچستان پرداخته است.

هاشم شاکری متولد 1366 در تهران است. او در سال 86 شروع به عکاسی کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه‌ عکاسی مستند از سال 89 آغاز کرد و در ایران، ترکیه، کره و مالزی به عکاسی پرداخت. شاکری به عنوان فتوژورنالیست برای آژانس‌های خبری مختلف در ایران نیز فعالیت کرده است. او در بیش از 50 فستیوال ملی و بین‌المللی شرکت داشته و بیش از 10 جایزه را از آن خود کرده است. او همچنین در زمینه‌ ساخت فیلم‌های داستانی و مستند نیز فعالیت کرده است.