مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت:

بیمه‌شدگان بیمه سلامت فریب تبلیغات غیرواقعی را نخورند

مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت گفت: برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از نام بیمه سلامت، از بیمه شدگان می‌خواهیم با عدم پاسخگویی به درخواست‌ها و پذیرش تبلیغات غیرواقعی به نام‌هایی همچون بیمه سلامت، بیمه تکمیلی سلامت، جهت اطلاع و بهره‌برداری از خدمات به دفاتر پیشخوان دولت، ادارات کل بیمه سلامت استان‌ها و سایت سازمان مراجعه کنند. به گزارش سازمان بیمه سلامت، محمد منتقمی راد درباره سوءاستفاده از عنوان بیمه سلامت و سودجویی برخی شرکت‌ها در این زمینه افزود: سازمان بیمه سلامت ارگانی دولتی بوده و تنها ارائه کننده خدمات بیمه‌ای پایه است. برخی شرکت‌های سودجو با استفاده از عنوان بیمه سلامت، وعده‌هایی غیرواقعی و اغواکننده می‌دهند. وی بیان کرد: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند موارد شکایت و تخلفات در این زمینه را طی تماس با شماره ۱۶۶۶ اطلاع‌رسانی کنند.

    

مدیرکل بهزیستی استان تهران اعلام کرد

جمعیت سالمندی تهران  2 برابر میانگین کشوری

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان این‌که جمعیت سالمندی در استان تهران دو برابر استان‌های دیگر است، گفت: 13 هزار و 900 سالمند در استان تهران پشت نوبت دریافت خدمات هستند. به گزارش ایسنا، بیات‌نژاد در مراسم افتتاح «مجتمع توانبخشی و مراقبتی ستارگان درخشان» با اشاره به ضرورت ایجاد مراکز توانبخشی، گفت: در ۵۰ سال اخیر تحولات و تغییرات توسعه‌ای در عرصه اقتصادی و اجتماعی ، دنیا و کشور ما را تحت تاثیر قرار داده است به طوری که شاهد کاهش باروری و افزایش سالمندی در کشور بوده‌ایم. وی با بیان این‌که این تغییرات باعث شدند در جمعیت کشور تحول صورت بگیرد و هزینه‌های همه‌جانبه‌ای را ایجاد کند، یادآور شد: روبرو شدن با سالمندی واقعیتی اجتناب‌ناپذیر است و باید این هشدار را بدهیم که اگر به واقعیت‌های موجود توجه نکنیم دچار بحران خواهیم شد. 

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان این‌که براساس آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۵ در کشور ۷.۵ میلیون نفر سالمند وجود داشت، ادامه داد: این رقم معادل حدود ۹.۲ درصد جمعیت کشور است این در حالی است که این رقم در استان تهران نزدیک به ۱۹ درصد است. به عبارتی دیگر جمعیت سالمندی در استان تهران دو برابر جمعیت سالمندی استان‌های دیگر است.

    

در شورای شهر مطرح شد؛

ثبت دیرهنگام هزینه‌ها در شهرداری تهران

عضو شورای شهر تهران نسبت به ثبت دیرهنگام هزینه‌ها در شهرداری تذکر داد. به گزارش ایلنا، بهاره آروین در جلسه دیروز شورای شهر تهران درباره گزارش ارائه شده درآمد و هزینه‌های شهرداری گفت: درآمد مازاد از تراکم تحقق پیدا کرده در این گزارش به دلیل تهاتر تخلفات گذشته در این دوره و ثبت در اسناد خزانه است. وی در ادامه به ثبت دیرهنگام هزینه‌ها در شهرداری تذکر داد و گفت: در سه ماهه اول هیچ گزارشی از هرینه ها نداریم که به دلیل تاخیر در فرایندها است.طبق گفته شهرداری ثبت نهایی اسناد یک فرایند طولانی است. آروین افزود: پس از پرداخت، فرآیندهایی برای تأیید تعریف شده است که جای تأمل دارد زیرا باید هر گونه تأییدی قبل از فرآیند پرداخت انجام شود و پس از پرداخت، هزینه‌ها در سیستم قابل ثبت باشد. آروین در انتها تاکید کرد: ثبت و گزارش با تاخیر همراه است که منشا آفات و عدم شفافیت است.