مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: ما ۵ برنامه تحولی در سازمان مدیریت پسماند داریم که هدف نهایی‌مان کاهش زباله‌گردی است. چند روز قبل از پایان سال طرح کاهش زباله گردها شروع شد. امروز هم این طرح به عنوان یک اولویت دنبال شده است.

به گزارش ایلنا، رضا محمدی، در رویداد طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که صبح دیروز برگزار شد، اظهار کرد:  قراردادهای قبلی ما ظرفیت کاهش زباله‌گردی را نداشت، قراردادها را اصلاح کردیم و از ظرفیت طرح جامع استفاده و قراردادی با همفکری اهالی این حوزه تنظیم کردیم. تمام ظرفیت‌های قانونی برای آراستگی شهر در این قرارداد دیده شده است. 

وی ادامه داد: نرم‌افزار «نوماند» ابلاغ شده و سه ماهی است که در حال کار است. این مسیر قانونی است که بتوان زباله را درست از مبادی تولید و با ظرفیت قانونی جمع آوردی کرده تا بتوانیم شهری تمیز داشته باشیم. مکرر اشاره شده که این قراردادهایی که اخیرا ابلاغ شده چه تغییری در سطح شهر ایجاد کرده است که این تاثیر در میزان کاهش شکایت مردم به سامانه ۱۳۷ نمایان است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاطرنشان کرد: من یقین دارم بحث زباله گردی با ظرفیت‌های قانونی که در قراردادهای اخیر دیده شده برطرف بشود. البته نباید از ظرفیت پیمانکاران چشم‌پوشی کرد.