دستگیری چهارمین متهم به قتل داریوش مهرجویی و همسرش

در حالی که اظهارات ضدونقیض مقام‌های انتظامی، دادگستری و رسانه‌ها درباره قتل داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر همچنان ادامه دارد، عصر و شامگاه پنج‌شنبه شماری از مقام‌های ارشد انتظامی در میان تدابیر شدید امنیتی اقدام به «بازسازی صحنه جرم با حضور چهار متهم» در خانه این کارگردان سرشناس سینمای ایران واقع در شهرک زیباشهر کرج کردند. این در حالی بود که چهارمین متهم که به عنوان متهم اصلی معرفی شده، ساعاتی قبل از بازسازی صحنه جرم بازداشت شد.

بنابر گزارش سایت جنایی، مقام‌های انتظامی «فقط به خبرنگار صداوسیما اجازه حضور در جریان بازسازی صحنه جرم» را دادند. در این گزارش عنوان شده که نیروهای یگان ویژه با «گونی آبی رنگی اطراف خانه داریوش مهرجویی» و «همه منافذی که ممکن بود به خانه دید داشته باشد» را پوشانده بودند و پس از آن «چهار متهم در ماشین‌های سیاه رنگ و با شیشه دودی نوپو» به این خانه منتقل شدند.

دستگیری چهار متهم

رئیس دادگستری استان البرز اعلام کرد که در صحنه قتل داریوش مهرجویی و همسرش، ۴ نفر حضور داشتند که ۳ نفر از این افراد در روزهای گذشته دستگیر شده بودند و نفر چهارم روز پنج شنبه دستگیر شد. همراه نفر چهارم، چاقو و ۲ عدد تلفن همراه و چند قطعه طلای همسر مهرجویی کشف شده.

سایت جنایی، نحوه دستگیری نفر چهارم را این طور گزارش داده است بعد از اینکه پلیس مختصات تلفن همراه و محدوده تقریبی حضور چهارمین متهم را به دست آورد، برای اینکه به طور دقیق محل حضور او را ردزنی کند از شهروندی که با این متهم و همچنین مهرجویی آشنایی داشت، کمک گرفت.

این شهروند که خود از باغداران قدیمی منطقه است با متهم تماس گرفت و با به کار بردن اصطلاحات باغداری و چاه‌کنی از متهم خواست برایش در باغ چاه بکند.

مرد باغدار چنان با متهم که چاه‌کن است صحبت کرد که توانست او را قانع کند و با هم قرار گذاشتند. این در حالیست که مرد باغدار با ماموران به طور کامل هماهنگ بود. اینگونه بود که متهم محل حضورش را به مرد باغدار گفت و پس از آن ماموران بالای سر او حاضر شدند و وی را بازداشت کردند.

بعد از این بازداشت، پلیس محل اقامت متهم را بازرسی و دو تلفن همراه وحیده محمدی فر و داریوش مهرجویی، مقداری طلا و آلت قتاله را پیدا و ضبط کرد.

باغبان متهم به قتل کیست؟

بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار سایت جنایی به دست آورده است مردی که به عنوان باغبان داریوش مهرجویی معرفی شده، باغبان او نبوده، بلکه باغبان صاحب قبلی خانه باغ داریوش مهرجویی بوده و با مختصات دقیق خانه آشنایی داشته است.

این اطلاعات از سوی یکی از شهروندان که از همسایه‌های داریوش مهرجویی است در اختیار خبرنگار سایت جنایی قرار گرفته است. او گفت: ما دو نفر از متهمان را بعد از دستگیری شناسایی کردیم، همین که به محل آوردنشان مردم آنها را شناختند. اینها از بچگی اینجا بودند و ما همگی آنها  را می‌شناختیم.

نزدیکان داریوش مهرجویی در صحبت‌های غیررسمی گفته‌اند داریوش مهرجویی و همسرش باغبان یا کارگر استخدام شده و رسمی نداشتند. البته افرادی برای کمک در نگهداری از باغ به خانه آنها رفت‌و‌آمد می‌کردند.

هرچند نحوه قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر بازسازی و این گره در پرونده باز شده است اما طبق گفته سخنگوی فراجا احتمال دارد هنوز مظنونانی وجود داشته باشند. بنابراین به نظر می‌رسد هنوز معمای قتل داریوش مهرجویی و همسرش به طور کامل حل نشده است. 

 احضار مدیر مسئول سایت‌ منتشرکننده خبر کذب 

براساس اعلام دادستانی تهران، مدیر مسئول یکی از سایت‌های منتشر کننده خبر کذب در مورد پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش احضار شد.

دادستان تهران اعلام کرد: با توجه به کذب بودن خبر منتشره در برخی رسانه‌ها در مورد نقش باجناق مرحوم مهرجویی در پرونده قتل تشکیل شده در این مورد مدیر مسئول سایت منتشر کننده خبر، احضار و علیه این رسانه از سوی دادستانی تهران اعلام جرم شد.

گفتنی است این خبر روز پنج شنبه در سایت رکنا، بدون اشاره به اینکه از چه منبعی تهیه شده،‌ انتشار یافت.