رئیس پلیس پایتخت از فعالیت‌های گشت‌های ویژه پلیس برای جلوگیری از جرم‌های خشن و دستگیری مجرمان خبر داد.  به گزارش ایلنا سردار حسین رحیمی دیروز در مراسم آغاز فعالیت گشت‌های ویژه انتظامی گفت: بنا به دستور فرماندهی فراجا این طرح در تهران و در سراسر کشور آغاز شد.

وی با بیان اینکه این طرح در هفت محور اجرایی و عملیاتی می‌شود، افزود: بعد از یک ماه برنامه‌ریزی، آموزش، تمرین و کار منسجم با هدف برخورد با مجرمین جرایم خشن، زورگیران و کسانی که در شهر گستاخی می‌کنند این گشت‌ها شروع به فعالیت می‌کند. رحیمی ادامه داد: این  گشت‌ها در قالب ۲۱۰ واحد در تهران متشکل از همکاران یگان ویژه و یگان امداد در ۲۱۰ مسیر اصلی و بزرگراهی پایتخت تکمیل‌کننده پلیس پیشگیری خواهد بود همچنین ده‌ها گشت و کمک در مسیرهای فرعی فعالیت می‌کنند. وی ادامه داد: در مناطق آلوده همچون شوش و مولوی علاوه بر راه‌اندازی ایستگاه پلیس با بیش از ۳۰۰ پلیس نسبت به جمع آوری معتادان اقدام می‌شود.

به گفته رحیمی، راه‌اندازی گشت‌های عملیاتی واکنش سریع پلیس و تیم‌های موتوری از دیگر اقدامات این طرح است و از ظرفیت نگهبانان محله و شرکت‌های انتظام برای مبارزه با سارقان و مجرمان استفاده خواهد شد.