معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد نحوه جذب کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها را اعلام کرد و گفت: در حال حاضر کمیته امداد ۷۰۰ هزار دانش‌آموز را تحت پوشش دارد که اگر وسایل آموزشی به‌ویژه تبلت برای دانش‌آموزان تهیه نشود، آن‌ها نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند و ممکن است یک یا دو سال ترک تحصیل کنند که این امر خطرناک و دامنه آن می‌تواند کل زندگی دانش‌آموز را تحت تأثیر قرار دهد.

جشنی برای محرومان

به گزارش ایسنا، علیرضا عسگریان با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در سال جاری، گفت: جشن عاطفه‌ها جشنی به نفع محرومان به‌ویژه دانش‌آموزان محروم است.

او با بیان اینکه امسال که با بیماری کرونا مواجه هستیم و همچنین در سال ۹۹، مشکلاتی که برای دانش‌آموزان ما ایجاد شد بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بوده است و در زمینه تهیه لوازم آموزشی به ویژه تبلت، برخی از دانش‌آموزان مجبور به ترک تحصیل هم شدند، اظهار کرد: پویش بزرگی در سال ۹۹ ایجاد شد و آموزش‌وپرورش و نهادهایی مانند کمیته امداد و بسیج به این پویش ورود کردند و درصد بسیار زیادی از این تبلت‌ها تهیه شد.

تبلت در اولویت خریدهای سال تحصیلی جدید

معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه سال آموزشی امسال برای ما بسیار مهم است اگرچه همانند جشن‌های قبلی تهیه لباس‌های دانش‌آموزان شامل کفش و کیف به ویژه نوشت‌افزارها مانند دفتر مهم است، اما تبلت در اولویت قرار دارد، یادآور شد: امسال جشن عاطفه‌ها ۲۰ شهریور ماه شروع شد و تا ۱۱ مهر ادامه پیدا می‌کند و «زنگ عاطفه‌ها» نیز ۷ مهر به صدا در می‌آید و ۲۴ ،۲۵ و ۲۶ شهریور سه روز اصلی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی تعیین شده است.

طریقه جذب کمک‌ها

او با اشاره به نحوه جذب کمک‌های مردمی اظهار کرد: کمک‌ها می‌تواند به صورت نقدی باشد و مردم از طریق دو درگاه شامل شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۹۱۹ یا کد #۸۸۷۷* کمک خود را پرداخت و یا مستقیماً از طریق سایت ekram.emdad.ir وجوهات خود را به ایتام و فرزندان تحت پوشش واریز کنند. همچنین خیران می‌توانند از طریق مراکز نیکوکاری و دفاتر امداد و بسیج کمک‌های خود را اهداء کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد در پاسخ به این سؤال که آیا امسال پایگاه‌های فیزیکی برای دریافت کمک‌های مردمی برپا می‌شود، گفت: امسال پایگاه‌های فیزیکی نداریم، البته به تناسب، برخی از استان‌ها می‌توانند پایگاه‌های فیزیکی داشته باشند. همچنین اکنون ۸۰۰۰ مرکز نیکوکاری داریم که ۸۰ درصد آن‌ها مساجد هستند و مردم می‌توانند برای پرداخت کمک به این مراکز مراجعه کنند.