بعد از اعلام خبر پیدا شدن جسد مثله شده «بابک خرمدین» کارگردان سینما، انتشار خبری دیگر مبنی‌بر اینکه قتل وی توسط والدینش انجام شده، با واکنش‌های متفاوتی از سوی افکار عمومی و کاربران فضای مجازی همراه شد. این واکنش‌ها اما زمانی شدت گرفت که پدر پس از اعترافاتش در دادسرای امور جنایی تهران، بابت جنایتش شکرگزاری هم کرد.

ماجرا از کجا شروع شد؟

به گزارش رکنا، صبح روز یکشنبه 26اردیبهشت ماه ماموران کلانتری 135 آزادی در تماس کارگران شهرداری از پیدا شدن جسد مثله شده یک مرد در یکی از سطل‌های زباله فاز 3 شهرک اکباتان مطلع شدند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران برای تحقیقات به محل رفته و مشاهده کردند؛ سرشانه، 2 کف دست، 2 بازو و 2 مچ پای یک انسان داخل یک چمدان گذاشته شده و در سطل زباله رها شده است.

همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس محمدجواد شفیعی از شعبه 5 دادسرای امور جنایی تهران و تیم تشخیص هویت برای بررسی موضوع در محل حاضر شوند.

 بررسی‌های ابتدایی نشان از آن داشت که تکه‌های جسد کشف شده متعلق به یک مرد است و چند ساعتی از مرگ و این جنایت فجیع می‌گذرد.  تیم جنایی در ادامه با دستور بازپرس ویژه قتل تحقیقات میدانی را برای بررسی دوربین‌های مداربسته آغاز کردند و جسد تکه تکه شده برای تحقیق به پزشکی قانونی منتقل شد. با گذشت 6 ساعت از پیدا شدن جسد، کارشناسان پزشکی قانونی با انگشت‌نگاری از دستان جسد مثله شده موفق به شناسایی هویت او شدند. جسد متعلق به بابک خرمدین، کارگردان سینما بود و همین کافی بود تا تیم جنایی با دستور بازپرس ویژه قتل به سراغ خانواده این کارگردان سرشناس در فاز یک شهرک اکباتان بروند.  تیم جنایی با حضور در خانه پدر و مادر بابک خرمدین تحقیقات را آغاز کردند که در همان ابتدا پدر و مادر این کارگردان به قتل فجیع پسرشان اعتراف کردند و با دستور بازپرس شفیعی پدر و مادر بابک خرمدین بازداشت شدند.

شکرگزاری پدر بابک خرمدین پس از قتل پسر

 صبح دیروز والدین مقتول در حالیکه دستبند و پابند به دست و پاهایش زده شده بود همراه ماموران بدرقه پلیس آگاهی تهران پای در شعبه 5 دادسرای امور جنایی تهران گذاشتند و یکی پس از دیگری پیش روی بازپرس جنایی اعتراف کردند.

اکبر 81 ساله، مرد لاغر اندام و قد بلند با چهره‌ای آرام و خونسرد وارد شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران شد و در همان ابتدای اعترافاتش برای قتلی که انجام داده بود از خدا شکرگزاری کرد.  پدر بابک خرمدین در اعترافاتش گفت: «پسرم از بچگی ما را اذیت می‌کرد و با هر بدبختی که بود او را بزرگ کردم، همیشه از مدرسه اخراج می‌شد و یک روز آرام نداشتیم اما با کار و تلاش توانستم او را راهی دانشگاه کنم و پسرم فوق‌لیسانس گرفت و یکی از فیلم‌هایش نیز در جشنواره جایزه گرفت و در دانشگاه تدریس می‌کرد».

 وی افزود: «بابک در دانشگاه کرج استاد فیلم‌سازی و کارگردانی بود اما از زمانی‌که کرونا آمد کلاس‌های دانشگاه به صورت آنلاین بود و بابک هفته‌ای 3 روز به بهانه اینکه به شاگردانش درس خصوصی بدهد آنها را به خانه می‌آورد و جالب این بود که بابک فقط دانشجویان دختر را به خانه می‌آورد و نمی‌دانستیم که همه آنها دانشجوهایش بودند یا نه!».

پدر بابک خرمدین ادامه داد: «پسرم با دخترها به داخل اتاق می‌رفت و از مادرش می‌خواست برای خودش و میهمانش غذا درست کند و مادرش از آنها پذیرایی می‌کرد و این در حالی بود که می‌دانستیم پسرم با دختران در خانه رابطه جنسی برقرار می‌کند».

 مرد 81 ساله گفت: «از رفتارهای پسرم خسته شده بودم و او بعضی اوقات ما را کتک می‌زد و می‌خواست کارهایش را انجام دهیم و باور کنید از وجود پسرم یک روز آرام نداشتم و جانمان به لبمان رسیده بود. حتی از پسرم خواستم برای خودش خانه‌ای تهیه کند و حاضر شدم خودروی شخصی‌ام را بفروشم و حتی سهم ارث او را بدهم که برای خودش خانه بگیرد و با ما زندگی نکند اما بابک می‌گفت جنازه من از این خانه بیرون می‌رود و هیچ وقت نپذیرفت از خانه خارج شود».

وی افزود: «جمعه 24 اردیبهشت با بابک برای ورزش در محیط شهرک اکباتان بودیم و همانجا باز هم به بابک گفتم که خانه را می‌فروشم سهم تو را می‌دهم و خودروی دوو سیلو را هم می‌فروشم تا بتوانی خانه‌ای برای خودت اجاره کنی و از ما جدا شوی که دوباره تاکید کرد من هیچ جایی نمی‌روم که بابک را تهدید کردم یا از خانه برو یا کسی را دارم که 10 میلیون تومان به او پول بپردازم تا تو را از بین ببرد که بابک لبخندی زد و گفت: چرت و پرت نگو من بابکم و کسی نمی‌تونه کاری بکنه».

 پدر بابک خرمدین در اعترافاتش درخصوص انگیزه قتل گفت: «وقتی به خانه آمدم به همسرم گفتم که بابک نمی‌پذیرد از خانه برود و همانجا تصمیم به قتل او را گرفتیم تا از دست او راحت شویم».

وی گفت: «همسرم داخل غذای بابک قرص خواب زیادی ریخت و در حالیکه پسرم با خوردن آن نیمه بیهوش شده بود او را با ضربات چاقو به قتل رساندم و سپس به کمک همسرم جسد را به حمام برده و چون نمی‌توانستم جسد را از خانه خارج کنم با چاقو و ساطور جسدش را تکه تکه کرده و پس از بسته‌بندی کردن تکه‌های جسد، آنها را داخل 3 سطل زباله انداختیم».

پدر بابک خرمدین در پایان وقتی خواست از اتاق بازپرس خارج شود بار دیگر دستانش را رو به آسمان برد و خدا را شکر کرد که فرزندش را به قتل رسانده و می‌گفت با قتل پسرم به آرامش رسیدم و دیگر هیچ ناراحتی در زندگیم ندارم.