روز گذشته رئیس پلیس راهور ناجا از این خبر داد که ۱۲ هزار نفر راننده در آستانه ابطال گواهینامه هستند که بعد از یک سال می‌توانند دوباره با گذراندن دوره آموزشی گواهی‌نامه دریافت کنند.

به گزارش ایلنا، سردار کمال هادیانفر بیان کرد: در سال ۹۹، ۴ برنامه اصلی در ادامه برنامه‌های سال ۹۸ برای مأموریت پلیس راهنمایی و رانندگی پیش‌بینی کردیم این برنامه‌ها در راستای برنامه اصلی پلیس راهور است که همان بحث مدیریت ترافیک، تسهیل و ایمنی ترددها و ... است.

او ادامه داد: ۴ مأموریت با برنامه مشخص در راستای برنامه‌های کلان نیروی انتظامی مشخص کرده‌ایم. جدی‌ترین برنامه ما کاهش سوانح و تصادفات یا رویکرد کاهش جان‌باختگان است که دارای زیر برنامه‌های مختلفی است. دومین برنامه توسعه انضباط و نظم و عبور و مرور ترافیک است که ازجمله آن ساماندهی موتورسیکلت‌سواران است.

هادیانفر افزود: موضوع بعدی توسعه و بهبود و ارتقای رفتار فردی و اجتماعی ترافیکی است و همکاری کاربران ترافیکی یعنی رانندگان، سرنشینان خودرو و عابران پیاده را در این زمینه می‌طلبد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بخش چهارم نیز توسعه و تحول سیستمی و هوشمند سازی پلیس راهور است و امیدواریم در نیمه اول سال ۹۹ بخش اعظمی از آن انجام شود ازجمله این خدمات نیز رسیدگی به اعتراضات، شماره‌گذاری که تمامی این برنامه‌ها در بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می‌شود و همچنین ترخیص الکترونیکی خودرو. تلاش می‌کنیم رفته‌رفته ستاد ترخیص

 جمع می‌شود.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ۱۲۶ هزار و ۶۰۰ نفر از ۴۴ میلیون دارنده گواهینامه در کشور دارای نمره منفی هستند و ۶۹ نفر برای بار اول در آستانه توقیف سه‌ماهه گواهینامه،۵۷۷۰ نفر در مرحله دوم و در آستانه توقیف ۶ ماهه گواهینامه و ۱۲ هزار نفر نیز در آستانه ابطال گواهینامه هستند که بعد از یک سال می‌توانند دوباره با گذراندن دوره آموزشی گواهی‌نامه دریافت کنند.

سردار هادیانفر همچنین تصریح کرد: طرح تقسیط جریمه در سال گذشته اجرا شد، اما از ابتدای اردیبهشت ۹۹ متوقف شد. ۶۲ هزار وسیله ترخیص شده‌اند و افرادی که از این طرح استفاده کرده‌اند متعهد شده‌اند تا یک سال بدون پیش‌پرداخت جریمه پرداخت کنند تاکنون ۲۳ درصد اقدام کرده آن و مابقی پرداخت نکرده‌اند ابلاغ کرده‌ایم افرادی که بیش از یک سال از پرداخت تعهدشان گذشته جزو لیست توقیفی‌ها قرار بگیرند.

او همچنین از این خبر داد که با تلاش‌های صورت گرفته از سه مدل پراید دو مدل خارج‌شده و مدل سوم نیز به‌زودی خارج می‌شوند و انشالله به زودی پژو ۴۰۵ نیز از رده خارج خواهد شد.