دستگیری تعدادی از کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد 

تعدادی از کارکنان متخلف سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور در ادامه اقدامات قوه قضائیه در زمینه سالم‌سازی و برخورد با متخلفان درون‌سازمانی به‌صورت هم‌زمان دستگیر شدند. به گزارش ایرنا، این اقدام با هماهنگی و پیگیری ریاست سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور صورت گرفته است. بر اساس این گزارش اخذ رشوه‌های کلان، جعل و همکاری با افراد سودجو در جهت تصرف اموال عمومی یا خصوصی، سوءاستفاده از اسناد مرتبط با اشخاص حقیقی و حقوقی، ایجاد خلل و کاهش سرعت در فرایند کار جهت اخذ رشوه‌های کلان ازجمله تخلفات صورت گرفته توسط این افراد بوده است.

    

«خط فقر» معاش تهرانی‌ها اعلام شد‌

قائم‌مقام رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خط فقر ماهانه معاش هر نفر در استان تهران و در شهریورماه امسال را ۴۵۴ هزار تومان اعلام کرد. به گزارش ایسنا، حسین صمصامی با اشاره این‌که ازلحاظ گستردگی فعالیت اقتصادی و جمعیتی ۲۳ درصد از تولید ناخالص ملی مربوط به استان تهران است گفت: بعد از استان تهران، استان خوزستان با ۱۴ درصد از سهم  تولید ناخالص ملی به دلیل تولید نفت در رتبه دوم قرار دارد. قائم‌مقام رئیس  کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان این‌که خط فقر در استان تهران در شهریورماه امسال ۴۵۴ هزار تومان در ماه برای یک نفر بوده است تصریح کرد: این در حالی است که  خط فقر برای تأمین معاش یک نفر در ماه در آذرماه سال گذشته ۳۴۹ هزار تومان و در اسفندماه سال گذشته نیز ۴۴۶ هزار تومان بوده است. به گفته صمصامی، همه افراد زیرخط فقر تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند و تنها بین ۲۰ تا ۲۴ درصد از آن‌ها تحت پوشش قرار دارند و مابقی تحت پوشش هیچ نهادی نیستند؛ این به آن معناست که وظیفه و رسالت کمیته امداد سنگین‌تر شده است.

    

 افزایش کرایه تاکسی‌های اینترنتی در روزهای آلوده و بارانی 

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بر اساس دستورالعملی که وزارت کشور تصویب و ابلاغ کرده است تاکسی‌های اینترنتی مجازند در روزهای بارانی و آلوده نرخ را افزایش دهند. به گزارش فارس، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد قیمت‌گذاری و نرخ تاکسی‌های اینترنتی، اظهار کرد: این مسئله یکی از موضوعات چالش‌برانگیز در زمان تدوین دستورالعمل نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی بود.  او اضافه کرد: بر اساس دستورالعملی که وزارت کشور تصویب و ابلاغ کرده است تاکسی‌های اینترنتی مجازند که نرخ خود را به‌صورت پویا انجام دهند و بسته به شرایط مختلف این نرخ متفاوت باشد.  قنادان تأکید کرد: تاکسی‌های اینترنتی زمانی که نرخی بالاتر از نرخ مصوب شورای شهر تهران برای تاکسی‌های تلفنی داشته باشند باید آن را حتماً به مسافر اطلاع‌رسانی کنند تا مسافر تصمیم بگیرد که آیا تمایل به استفاده از تاکسی با نرخ متفاوت دارد یا خیر.