دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در دیدار با مدیر منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه یونیسف گفت: مظلومیت «کودکان ای بی» در ایران، باید به گوش جهانیان برسد.

به گزارش ایلنا، «چای بان» مدیر منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه یونیسف با همراهی رئیس دفتر نمایندگی یونیسف در ایران و نماینده وزارت خارجه در محل وزارت دادگستری، با محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ملاقات کرد.

محمود عباسی در ابتدای این دیدار گفت: چالش‌هایی که در فلسطین، یمن، عراق، افغانستان و سایر کشورهای منطقه امروز کودکان با آن مواجهند مسئولیت خطیری را بر عهده شما می‌گذارد که ما نیز در این راه با شما همراه و همداستانیم.

وی ادامه داد: ما با دفتر نمایندگی یونیسف در تهران همکاری‌های خوبی را در دستور کار داریم که برای تحقق حقوق کودکان در کشور کمک خواهد کرد.

وی به تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان که نتیجه عملی آن تحریم‌های دارویی و غذایی است تاکید کرد و گفت: این تحریم‌ها باعث تشدید مشکلات کودکان می‌شود که برخلاف قوانین بین‌المللی است.

وی ادامه داد: در دیدار خود با کودکان ای بی که علاقمند بودند به ملاقات شما بیایند قول داده‌ام که ندای مظلومیت آنها را به گوش جنابعالی برسانم.

دبیر مرجع ملی در ادامه این دیدار به فعالیت‌های مرجع ملی در عرصه داخلی و بین‌المللی اشاره کرد و اقدامات مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و سازمان یونیسف را هم راستا توصیف و تاکید کرد: به همین دلیل ما باید همکاری‌های مشترک خود را تقویت و برنامه‌هایی را به مورد اجرا بگذاریم که موجب ارتقای حقوق کودک در ایران شود.

چای بان نیز در این دیدار با بیان اینکه کودکان نباید تحت‌تاثیر تحریم باشند؛ در خصوص تهیه داروهای کودکان بیماری‌‌های خاص اعلام آمادگی کرد و قول همکاری داد. وی در ادامه با برشمردن پاره‌ای از اقدامات ارزنده و موفق کشور در حوزه کودکان، از اقدامات مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و دبیر مرجع تشکر و قدردانی کرد.

در این دیدار خانم «ابرایان»، نماینده یونیسف در ایران نیز با اشاره به مدرسه تابستانه حقوق کودک تبریز، اقدامات مرجع ملی در استان‌ها را ارزشمند دانست و آمادگی خود برای همکاری طبق برنامه کاری تنظیم شده و همچنین برگزاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در آذرماه اعلام کرد.