مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: امیدواریم در مدت از پیش تعیین شده وضعیت زندان‌های استان را بهبود ببخشیم.

به گزارش ایلنا، حیات‌الغیب در آغاز مدیریت خود در ۵۲ ساعته از ۹ مرکز تابعه زندان‌های استان بازدید کرد.

وی هدف از این بازدید‌ها را که گاه به مدت ۷ ساعت کاری در برخی از ندامتگاه‌ها به طول انجامید بررسی شرایط موجود در ندامتگاه‌های استان برشمرد و افزود: مراکز تابعه در زندان‌های استان تهران بنا به پراکندگی جغرافیایی، جمعیت کیفری بالا و همچنین نوع طبقه بندی جرایم؛ مدیریتی چند بعدی را بنا به در نظر گرفتن مقتضیات مکانی و روحیات خاص مددجویان و همچنین میزان توانمندی آنان در تمامی مولفه‌های انسانی مدیریتی فوق العاده هوشمند را می‌طلبد که نیل به این سیستم نظارتی و مدیریتی با تعامل و همفکری کلیه کارکنان و مسئولان مجموعه با همّتی جهادی و اندیشه‌های نو محقق خواهد شد.

حیات الغیب خاطرنشان کرد: با عنایات الهی و همچنین تلاش مضاعف همکاران در تمام زمینه‌ها سعی در بهبود شرایط داریم که تلاش مجموعه بر این خواهد بود تا با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات درون سازمانی و برون سازمانی جهت پیشبرد و اهداف سازمانی استفاده شود. وی در این بازدید‌ها از کلیه قسمت‌های مربوط به مکان‌های خدمات دهی مددجویان اعم از اندرزگاه‌ها، آشپزخانه، موتورخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، حمام‌ها، سالن‌های ملاقات سه گانه (کابین، حضوری و شرعی) واحد‌های فرهنگی، اشتغال و... به صورت کاملا موشکافانه بازدید کرد و ضمن استماع مشکلات از زبان کارکنان و مددجویان توصیه‌های لازم را به مسئولین مربوطه ابلاغ کرد.

مدیر کل زندان‌های استان تهران همچنین با حضور در آسایشگاه پرسنل وظیفه و یگان حفاظت زندان‌های استان بر حفظ شان کارکنان یگان در هر زمینه‌ای تاکید کرد؛ و دستور بازسازی و بهسازی مکان‌های مرتبط با یگان‌های حفاظت در سطح زندان‌های استان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر کرد.

حیات الغیب صرف فعل «نمی‌شود و نمی‌توان» را با هر بهانه‌ای مردود خواند و ابراز امیدواری کرد بتوان در مدت از پیش تعیین شده وضعیت زندان‌های استان را بهبود بخشید و تا حد ممکن تحقق زندانبانی مطلوب را بر مبنای استاندارد‌های سازمان به منصه ظهور رساند.