عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی، دولت، مجلس و همه ارکان نظام پشت تصمیم اخیر هستند، خاطرنشان کرد: اقدام ایران در افزایش ذخایر اورانیوم خلاف قانون نیست و هیچ اشکالی ندارد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به خبر عبور ذخیره اورانیوم غنی شده ایران از سقف ۳۰۰ کیلوگرم عنوان کرد: همانطور که سازمان انرژی اتمی اعلام کرد قرار بود روز گذشته ما از این مرز عبور کنیم و طبق اعلام سازمان باید این اتفاق می‌افتاد.

وی افزود: اگر در ادامه گام‌های عملی اتفاق بیفتد ما می‌توانیم این اقدامات را با همکاری سازمان بین المللی انرژی اتمی حل و فصل کنیم و این مساله هیچ منافاتی با عبور از مرز ذخایر اورانیوم غنی شده ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی، دولت، مجلس و همه ارکان نظام پشت این تصمیم هستند، خاطرنشان کرد: اقدام ایران در افزایش ذخایر اورانیوم خلاف قانون نیست و هیچ اشکالی ندارد.

وی با اشاره به خبر برخی رسانه‌های خارجی در مورد نقض برجام توسط ایران گفت: با توجه به اینکه این اقدامات در بندهای برجام پیش بینی شده بود بنابراین عبور ذخایر ما از مرز ۳۰۰ کیلوگرم به معنای نقض توافق هسته‌ای نیست و انتشار این مطالبی بیشتر در راستای پروپاگاندای غرب است جای تعجب است که رسانه‌های غربی بدون توجه به چرایی این اقدام با نگرانی از ادعای نقض برجام توسط ایران به تکاپو افتاده‌اند.

خبرگزاری رویترز، بی‌بی‌سی، یاهونیوز، گلف‌نیوز، وای نت نیوز، تایمز آو اسرائیل و برخی دیگر از رسانه‌های خارجی با انتشار این خبر نوشتند که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ذخایر اورانیوم غنی شده ایران را اندازه‌گیری کردند و اعلام کردند ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرده است.