نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر دیروز (سه‌شنبه ۲۷ فروردین) قوه مقننه در جریان بررسی طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، با ۲۰۴ رأی موافق، ۲ رأی مخالف از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان کلیات این طرح را تصویب کردند. به گزارش تسنیم، هادی قوامی، نماینده اسفراین در مجلس در موافقت با کلیات این طرح، گفت: این طرح در اقدام اخیر آمریکا تدوین شده، سپاه نهادی است که پاسدار ارزش‌های انقلاب است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس اضافه کرد: در این طرح نیروهای نظامی آمریکا تروریست شناخته می‌شوند و کمک نظامی، اطلاعاتی و مالی و فنی و تدارکاتی به آنها در زمره همکاری با اقدام تروریستی شمرده می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در مخالفت با این طرح گفت: باید اختیارات بیشتری در این طرح به سپاه پاسداران داده می‌شد.  سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه‌سرا در مجلس طی اخطاری گفت: این طرح ناقص است و منافع قانون اساسی را تامین نمی‌کند، علی لاریجانی در پاسخ وی گفت: اگر پیشنهادی دارید مطرح کنید. محمدرضا صباغیان، نماینده یزد در مجلس، نیز در مخالفت با این طرح، گفت: اگرچه درباره این طرح زحمات زیادی کشیده شده اما برای اقدام متقابل با آمریکا کافی نیست. چون تحریم‌های به سرانجام نرسید، آمریکا‌یی‌ها وارد بازی جدید شده‌‌اند. وی با بیان اینکه نباید در مجلس مصوبات کم‌رمق و بی‌تاثیر برای مقابله با آمریکا داشته‌ باشیم، اضافه کرد: امروز باید مجلس به‌ گونه‌ای نشان دهد که منافع آمریکا در منطقه و در خود این کشور به خطر بیفتد.

نماینده یزد در مجلس پیشنهاد کرد تا تولید موشک‌های با برد 2 هزار کیلومتر افزایش پیدا کند و ایران از برجام خارج شود.

عباس پوربافرانی به عنوان موافق این طرح گفت: طرح پیش‌رو برای اقدام مقابله‌ای و برای دفاع از منافع ملی و امنیت کشور تدوین شده است،این طرح برابری می‌کند با 300 طرحی که آمریکا برای مقابله با ایران تدوین کرده‌ است. این طرح می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای اقدامات بعدی کشورمان برای مقابله با آمریکا. سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس در مخالفت با این طرح گفت: مخالفت بنده با این طرح به دلیل ضعف آن است. اگر دولت برخی اقدامات مقابله‌ای را در برابر آمریکا انجام می‌داد امروز ترامپ دیوانه اقدامات این‌چنینی را علیه ایران انجام نمی‌داد.