عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی از وزرا نامه سرگشاده در خصوص FATF به رهبر معظم انقلاب نوشتند، مقام معظم رهبری از آن‌ها پرسیدند که آیا پذیرش این کنوانسیون مشکلی را حل می‌کند، آن وزرا پاسخ دادند که نه، پیوستن به FATF مشکلی را حل نمی‌کند.

به گزارش فارس، عزت‌الله ضرغامی شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان با اشاره به توطئه‌های دشمنان اظهار کرد: هر کدام از این توطئه‌ها می‌توانستند یک انقلاب را از بین ببرند. وی ادامه داد: در انقلاب مصر شاهد بودیم که تکبر رهبران آن انقلاب و انحراف آن‌ها از مسیر انقلاب باعث سرنگونی آن شد و در نهایت یک طاغوت دیگر در مصر بر سر کار آمد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ایران امروز به هیچ وجه با ایران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، جمهوری اسلامی ایران به الهام بخشی برای کشورهای دیگر تبدیل شده و کشورمان در معادلات منطقه و جهان تاثیرگذار است. ضرغامی مردم را دارای مشکلات دانست و تصریح کرد: فضای مجازی را نباید برای بی‌ بند و باری خواست، باید از این فضا برای رساندن کالاهای اساسی برای مردم استفاده کرد، ایستادن در صف گوشت در هوای سرد در این روزها شان مردم ایران نیست، این مشکلات ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

کنایه به دولت

وی ادامه داد: برخی در بیت‌المال غوطه می‌خورند و کاخ‌ها را می‌سازند، ولی خود را خادم نظام جمهوری اسلامی می‌نامند.

ضرغامی سابقه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را 40 سال دانست و تصریح کرد: برخی از افرادی که اکنون در دولت قرار دارند، در دولت پیشین می‌گفتند 90 درصد مشکلات مرتبط به مدیریت است و تاثیر تحریم‌ها 10 درصد است.

وی ادامه داد: این دولت افتخار خود را کاهش نرخ تورم می‌دانست، ولی در سال جاری شاهد بودیم که قیمت کالاهای مختلف به صورت لحظه‌ای در مغازه‌ها تغییر می‌کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همان مردمی که به وضعیت موجود کشور اعتراض دارند، به راهپیمایی 22 بهمن می‌روند و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند، مردم از انقلاب که نتیجه خون شهدا است، حفاظت می‌کنند، انقلاب در برابر ابرقدرت‌ها ایستاده است.