دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، تصریح کرد: رئیس‌جمهور آینده باید کسی باشد که خیال آقا را راحت کند. علاوه بر این در دنیای پر از تحول باید در داخل هم بتواند تحول ایجاد کند. باید گرانی‌های روزمره، هزینه‌های سنگین و مشکلات روزانه را حل کند. لذا ما در مؤتلفه طی دو یا سه جلسه فوق‌العاده بحث‌هایی در این مورد داشتیم. به دنبال این هستیم که الان تکلیف چیست؟ الان چه کسی بیاید که بتواند بازوی قوی رهبری باشد، خیال رهبری راحت شود که این فرد هر جا می‌رود بلد باشد حرف انقلاب، نظام و ملت را بزند و بتواند مسأله را از ته دربیاورد.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، افزود:‌ بنابراین در حال حاضر در این زمینه مشغول هستیم و امیدواریم بتوانیم در جلسات آینده به نتیجه برسیم. اگر مؤتلفه هم فرد مناسب را پیدا کرد، باید صلاحیت او توسط شورای نگهبان تایید شود و بعد از آن ببینیم چه کسی می‌تواند این بار سنگین را بردارد و انتظاراتی که بعد از حضور عظیم ملت شکل گرفته و تحولاتی که مورد نظر رهبری است، رخ دهد. آن زمان او را معرفی خواهیم کرد. 

موتلفه به دنبال باندبازی‌ نیست

بادامچیان در پاسخ به این پرسش که آیا با شخصیت‌هایی که این روزها روی اسم‌شان گمانه‌زنی می‌شود یا ثبت‌نام کرده‌اند از جمله آقایان مخبر، فتاح و لاریجانی مذاکره و گفت‌وگو صورت گرفته است، گفت: هنوز وارد مذاکره نشدیم. اما وارد تحلیل اینکه هر کدام از این‌ها چه ویژگی‌هایی دارند، شدیم. همه این افراد جزو مسئولین کشور هستند و دلشان می‌خواهد کشور را خوب اداره کنند. در مورد اسامی بحث‌های جدی هم داشتیم اما می‌دانید که حزب ما به دنبال باندبازی‌های این شکلی نیست که او از من نیست و این از من است. به دنبال این است که کدام تیم می‌تواند مسائل را اداره کند و به نتیجه مثبتی برسیم که مورد رضایت رهبری و ملت هم باشد.

اگر الان بخواهیم حرف بزنیم دعوای سیاسی می‌شود

وی در پاسخ به این سوال که اگر آقای احمدی‌نژاد در انتخابات ثبت نام کند حزب موتلفه او را هم در نظر خواهد داشت، گفت: ما وارد مسائل این تیپی نمی‌شویم که این فرد را رد کنیم و فرد دیگری را بگذاریم. مهم مسأله تایید شورای نگهبان است. ما تعیین کننده اینکه چه کسانی بیایند و چه کسانی نیایند، نیستیم. یک زمانی است که ما می‌خواهیم در مورد هر کسی از جمله آقای احمدی‌نژاد موضع‌گیری سیاسی انجام دهیم اما مؤتلفه این کارها را نمی‌کند. بالاخره هرکسی حق دارد وارد شود و بعد از آن برود ثبت‌نام کند بعد از آنکه شورای نگهبان تأییدشان کرد؛ آنجاست که باید بگوییم از بین کسانی که تأیید می‌شوند کدام‌شان می‌تواند این بار سنگین را به دوش بکشد و تکلیف ما به عنوان یک حزب ولایی ۶۰ ساله در رابطه با او چیست؛ حمایت کنیم یا سراغ یک نفر تأیید شده دیگر برویم. الان اگر بخواهیم حرف بزنیم دعوای سیاسی می‌شود و مؤتلفه معتقد به این نوع برخوردها و جدال‌های سیاسی نیست.

بین کسانی که صلاحیت‌شان تایید شود، مذاکره می‌کنیم

بادامچیان درباره احتمال مذاکره و رایزنی با لاریجانی در صورت تایید صلاحیت توسط شورای نگهبان گفت: اگر شورای نگهبان ایشان را تایید صلاحیت، چراکه نه. اما بعضی اینطور تلقی کردند که نامزد مؤتلفه آقای لاریجانی است. الان زمان این صحبت‌ها نیست. ما به همه از جمله آقای علی لاریجانی احترام می‌گذاریم. وقتی اسم آقای احمدی‌نژاد مطرح شد هم من موضع‌گیری در این خصوص نکردم، هرکسی که صلاحیت او به دست شورای نگهبان تایید شود از بین آن‌ها مذاکره می‌کنیم و نظر نهایی‌مان را می‌دهیم.