نماینده سابق مجلس، معتقد است جریانی می‌خواهد با سوءاستفاده از فضای احساسی حاکم بر جامعه و ناراحتی و عزاداری عمومی برای درگذشت رئیس‌جمهور؛ فضای نقد و رقابت انتخاباتی را محدود کند و افرادی مانند مخبر را روی کار بیاورد. 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، در گفت‌وگو با رویداد۲۴ افزود: حقیقتا نگران هستم. از این حیث که یک هسته تمامیت‌خواه داریم که اجازه  و فرصت بروز و ظهور به قاطبه مردم را نمی‌دهد و خودش را قیم‌ ملت می‌داند و تمایل دارد تا در یک انتخابات حداقلی همچنان قدرت را در درست خود نگه دارد.

وی ادامه داد: دولتی‌ها و حکومتی‌ها ابزار، قدرت، ثروت و امکانات دارند. آیا حالا هم حاکمیت می‌خواهد انتخاباتی مشابه با انتخابات دوازدهم و سیزدهم برگزار کند؟ من توصیه و خواهشم این است که از خون شهید نردبان نسازید.

نگران سوءاستفاده از شهادت آقای رئیسی هستیم

نماینده سابق مجلس گفت: بنده و اکثر دوستان اصلاح‌طلب و اعتدالی حسب وظیفه شرعی و دینی و انسانی در مراسم تشییع رئیس‌جمهور شرکت کردیم. یک وفاق و انسجام به وجود آمده است و باید کینه و کدورت‌ها کنار گذاشته شود. 

جعفرزاده ایمن‌آبادی گفت: رئیس‌جمهور و همراهان ایشان شهدای خدمت بودند جایشان روی سرما اما اگر کسانی بخواهند از این وضعیت سوءاستفاده کنند تا دوباره بر کرسی ریاست بنشینند و از امکانات دولت استفاده کنند، توصیه می‌کنم که از چنین کاری پرهیز کنند. نه خدا و نه خلق خدا راضی به چنین کاری نیست و باعث می‌شود مردم مجدد با صندوق رای قهر کنند.

ابهامات بسیاری نسبت به این سقوط داریم

نماینده سابق مجلس یادآور شد: در یک پرانتز بگویم که ما ابهامات بسیار زیادی نسبت به این سقوط داریم و ضعف شدید اطلاع‌رسانی داریم و این‌ها باید در قبال ابهامات مطرح شده، پاسخگو باشند.

وی با اشاره به مطرح بودن زاکانی، مخبر و بذرپاش به‌عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی، تأکید کرد: ما هنوز از عملکرد مخبر در موضوع کرونا و جنایتی که در حق مردم کردند گله‌مند هستیم. آقای زاکانی تهران را حداقل ۵۰ سال عقب انداخته است! اگر می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند، بیایند در یک فضای رقابتی حضور پیدا کنند. ما الان نگران سلامت انتخابات هستیم چرا که الان زیر پای دولتی‌ها فرش قرمز پهن شده است. 

به گفته این فعال سیاسی، یک هسته مرکزی با فشار رسانه‌ها تلاش می‌کند تا یکی از همین آقایانی که در سیستم دولت هستند را بالا بیاورند! اما شورای نگهبان باید فضا را باز کند و از رجل سیاسی این مملکت که بی‌جهت کنار گذاشته شدند استفاده کند و افرادی که خودشان می‌خواهند را هم بیاورند و بعد اجازه دهند که مردم تصمیم بگیرند تا انشالا دیگر شاهد مهندسی انتخابات نباشیم.

کابینه دولت رئیسی باید همگی استعفا دهند

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه کابینه دولت رئیسی باید همگی استعفا دهند و کنار بروند، تصریح کرد: این‌ها بزرگترین ظلم را به آقای رئیسی کردند. این مرد زحمت‌کش تیم نداشت. 

به گفته نماینده سابق مجلس، نکته مثبت آقای رئیسی تلاش و دوندگی بود اما خروجی نداشت و کاملاً جای نقد دارد. از میدان گازی آرش گرفته تا همین سدی که جای سوال دارد چرا رئیسی برای افتتاح آن شرکت کرد. حقابه ما چه شد؟ چه کسی مشورت داده به رئیسی که به آنجا رفت؟ رئیسی مشاوران بسیار بد و ضعیفی داشت.