آیت‌‌الله محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که با جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه در قم دیدار داشت، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری گفت: حجاب از ضروریات اسلام است. کسی که علیه حجاب حرف می‌‌زند، هر کسی می‌‌خواهد باشد، باید مواظب باشد در مورد حجاب چه می‌‌گوید، باید بلد باشد وقتی از اسلام حرف می‌‌زند، چه می‌‌گوید. ما انقلاب کردیم، تا کسی بی‌‌حجاب نباشد، زیر گلویش را باز نکند و هرچه دلش خواست علیه اسلام و انقلاب حرف نزند. وی افزود: اگر رئیس‌جمهورمی‌‌باشید، باید به مردم خدمت کنید. مشکل مردم را حل کنید. اگر اسلام را بیان می‌‌کنید، به اندازه علمتان و فهمتان بگوید. نباید بیش از این گفت. حجاب از ضروریات دین است و منکرش کافر است.

این اظهارات وی از سوی رسانه‌‌ها خطاب به رئیس‌جمهوری تلقی شد. وی اول بهمن در جمع مدیران وزارت ارتباطات گفته بود: «حجاب در قرآن برای حمایت از زنان است ولی ما کاری کردیم که گویی حجاب چماقی بر سر زنان است.»

آیت‌الله یزدی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: امروز متاسفانه بعضی فرزندان نسل چهارم و بچه‌‌های پولدار بی‌درد که معلوم نیست، پول‌ها را ازکجا آورده‌اند، ماشین صد میلیونی سوار می‌‌شوند و در خیابان حرکاتی انجام می‌دهند، یا دخترش با وضع بد وارد خیابان می‌‌شود، خیال می‌‌کند چنین و چنان است. باید از این کار خجالت کشید. 

سوال آیت‌الله از وزیر ارشاد

آیت‌الله محمد یزدی که در سال‌‌های گذشته بارها نسبت به وزارت ارشاد معترض بوده است، در این دیدار نیز به انتقاد از وزارت ارشاد پرداخت و خطاب به وزیر ارشاد گفت: برای چه هر روز در یکی از این سالن‌‌ها خواننده‌‌ای می‌‌آورید، اسم آن را وزارت ارشاد اسلامی می‌‌گذارید، باید از این خانواده شهدا خجالت کشید.

وی ادامه داد: می‌‌گویند ما قرآن و جلسه قرآن هم داریم. واقعا می‌‌خواهید قرآن هم نداشته باشید، مگر جرأت دارید علیه قرآن حرف بزنید. مردم انقلاب کرده‌‌اند که قوانین با اسلام تنظیم شود و اسلام حاکم باشد و قضات آن با احکام اسلامی قضاوت کنند و مجلس شورای اسلامی با قوانین اسلام تطبیق شود.