احمدزیدآبادی، تحلیلگر سیاسی با اشاره به گزارش رسانه عرب‌زبان «جاده ایران»، نوشت: {این رسانه مدعی است} «جمهوری اسلامی به آمریکا پیشنهاد داده است که در برابر توافق آتش‌بس در نوارغزه، از عملیات تلافی‌جویانه علیه اهداف اسرائیلی خودداری کند.

این گزارش با روح تحولاتی که در منطقه جریان دارد، سازگار نیست و به احتمال بسیار جعلی و ساختگی است!

با این حال، بهانۀ خوبی است و اگر جا بیافتد عواقب خوبی هم می‌تواند داشته باشد!»

در خبری دیگر در این راستا می‌خوانیم: 

 تعهد واشنگتن برای توقف حملات اسرائیل در ازای عدم پاسخ ایران

روزنامه الجریده کویت دیروز - دوشنبه- در گزارشی مدعی شد که ایالات متحده آمریکا متعهد شده است در ازای عدم پاسخ ایران به حمله به کنسولگری خود در دمشق، اسرائیل را برای توقف حملات در سوریه و لبنان متقاعد کند. این روزنامه به نقل از یک منبع در وزارت خارجه ایران مدعی شد که واشنگتن هنوز تلاش‌های خود برای متقاعد کردن ایران برای عدم پاسخ به حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری این کشور در دمشق را متوقف نکرده است.

طبق این گزارش، این منبع گفته است آخرین پیشنهادی که ایران از واشنگتن از طریق میانجی سوئیسی دریافت کرده است، تصریح می‌کند که تهران برای دستیابی به تفاهم، تعیین مرز‌های درگیری و ترسیم خطوط قرمز جدید به منظور مهار تشدید تنش در منطقه به طور مستقیم با تل آویو مذاکره کند. به گفته این منبع، واشنگتن در پیشنهاد خود تاکید کرده است که به تهران ضمانت می‌دهد تا تل آویو را برای توقف عملیات نظامی خود در سوریه و لبنان متقاعد کند، مشروط بر اینکه ایران ایده پاسخ مستقیم به اسرائیل را به تلافی حمله دمشق کنار بگذارد.