فعال سیاسی اصولگرا گفت: با توجه به تجربه ریاست آقای قالیباف بر مجلس یازدهم و تجربه او در حوزه اجرا عقلا به این نتیجه خواهند رسید که قالیباف را دوباره برای ریاست مجلس انتخاب کنند. اما در این صورت هم فرمان دستش نیست.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره ترکیب مجلس دوازدهم گفت: غالب منتخبان مجلس دوازدهم از نمایندگان ادوار هفتم، هشتم، نهم و دهم هستند که آنها را می‌شناسم و معتقدم اکثریت کرسی‌ها در اختیار افراد باتجربه خواهد بود که می‌توانند کمک بزرگی به اداره کشور انجام دهند.

وی افزود: در مجلس آینده افرادی در قد و قواره آقای قالیباف که مناسب برای تصدی کرسی ریاست باشند، وجود دارند که نمایندگان می‌توانند از میان آنها یکی را به عنوان رئیس مجلس انتخاب کنند. البته با توجه به تجربه ریاست آقای قالیباف بر مجلس یازدهم و تجربه او در حوزه اجرا عقلا به این نتیجه خواهند رسید که قالیباف را دوباره برای ریاست مجلس انتخاب کنند. اما حتی اگر به ریاست مجلس نیز برسد بعید می‌دانم بتواند به راحتی همچون مجلس یازدهم فرمان اداره امور دستش باشد؛ مگر آنکه در رفتارش تغییرات اساسی انجام دهد.

این فعال سیاسی اظهار کرد: امیدواریم مجلس دوازدهم با آرامش و بدون تنش طوری ریل‌گذاری کند که کشور به سمت مطلوبی هدایت شود و دیگر شاهد تنش های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نباشیم.

قالیباف هنر لاریجانی را در اداره مجلس ندارد

وی درباره میزان شباهت قالیباف به لاریجانی برای جمع کردن گروه های مختلف سیاسی حول خود بیان کرد: تندروها در مجلس آینده نمی‌توانند کاری کنند اما آقای قالیباف هنر آقای لاریجانی را ندارد. آقای لاریجانی به واسطه ظرفیت بالای تحمل، فرهیختگی، علم، دانش و احاطه‌ای که بر موضوعات داشت می‌توانست گرایش‌های مختلف سیاسی را زیر یک چتر بیاورد تا همه با هم پارلمانی کار کنند.