عضو شورای وحدت، در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه آمار رسمی مشارکت در انتخابات ۴۱ درصد عنوان شد آیا فرمان رهبری درباره پرشور شدن انتخابات اجرایی شد، گفت: در این انتخابات که داعیه اسلام را داریم «حقیقت» باید پیروز می‌شد اما واقعا نتیجه این‌گونه است؟ همه باید این موضوع را درک کنیم که حقیقت به‌ تنهایی پیروز نمی‌شود. چون وقتی حقیقت با قدرت در می‌افتد، اغلب بازنده است. حقیقت زمانی پیروز می‌شود که مردم برای دفاع از حقیقت، قوی باشند و وحدت رویه داشته باشند. بنابراین شک نکنید نتیجه این انتخابات آنطور که باید مورد رضایت رهبر انقلاب و مردم ایران نیست. فکر می‌کنم ایشان یک حرکت و تفکر اساسی و جدی برای عوامل کاهش آرا که حتما بعضی از آنان اعضای شورای محترم نگهبان بودند، خواهند کرد. حسن بیادی، در گفت‌وگو با ایلنا، در تحلیل خود از روند برگزاری انتخابات مجلس و اینکه آیا نتیجه به دست آمده قابل پیش‌بینی بود، گفت: متاسفانه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران سیاست و روش برگزاری انتخابات مخصوصا در این دوره، خوب عمل نکردند و با هر دلیلی این کاهش آرای مردم ایثارگر قابل توجیه برای دلسوزان انقلاب و رهبری عزیز نیست. این انتخابات پیام خاصی برای تغییر اساسی در روش‌ها و سیاست‌های مسئولان داشت فلذا این نتیجه حداقلی حاصل دخالت نفوذی‌ها، باندهای متصل به قدرت و ثروت و با حمایت بعضی از ائتلاف‌های تمامیت‌خواه  موجود بود که اتفاق افتاد.

 مجلس آتی بی‌خاصیت‌تر از مجلس فعلی خواهد بود

عضو شورای وحدت، درباره احتمال ریاست محمدباقر قالیباف بر مجلس دوازدهم، گفت: علیرغم تمامی انتقادات جدی که به آقای قالیباف وجود دارد، چنانچه ایشان  را از ریاست مجلس کنار بگذارند، دیگر حرفی برای گفتن درباره وضعیت اداره گل و بلبل مجلس باقی نمی‌ماند چون فاصله ایشان با دیگران از زمین تا آسمان است. شک نکنید چه آقای قالیباف در مجلس باشد و‌ چه نباشد، مجلس آتی یک مجلس پر تنش، احساسی و بی‌خاصیت‌تر از مجلس فعلی خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که ترکیب مجلس دوازدهم را چطور ارزیابی می‌کنید و چه رویکردی نسبت به مجلس فعلی خواهد داشت، گفت: سیاست انتخاب نمایندگان تندرو و خشن این مجلس شاید بی‌ربط با انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا نباشد. اما با تمام این تفاسیر «آش‌ همان آش است و کاسه همان کاسه»، شک نکنید با این دولت و مجلس امیدی برای بهتر شدن و بهبود وضعیت معیشتی مردم، ثبات اقتصادی وجود ندارد مخصوصا با گران شدن قیمت ارز و بعضی از کالاهای اساسی آن هم یک روز بعد از برگزاری انتخابات.