نماینده مجلس درباره اهداف پشت پرده از تدوین ماده ۷۵ گفت: این ماده بیشتر کاردکرد ویژه سیاسی دارد و دنبال سرک کشیدن به زندگی خصوصی و پیگیری سبک زندگی مردم هستند انگار جریان سیاسی خاص متحجری دنبال این موضوع است.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید بر لزوم حذف و یا اصلاح ماده مربوط به تشکیل سامانه رصد و سنجش سبک زندگی مردم در برنامه هفتم گفت: این ماده به تفکر سیاسی خاص متحجری مربوط است که می‌خواهد از سبک زندگی خصوصی مردم اطلاع پیدا کند. 

غلامرضا نوری قزلجه در گفتگو با فرارو با اشاره به ماده ۷۵ لایحه برنامه هفتم توسعه درباره تشکیل سامانه رصد و سنجش سبک زندگی مردم گفت: در وهله اول امیدوارم این ماده در زمان بررسی در صحن علنی حذف شود در غیر این صورت آن را اصلاح خواهیم کرد، چون اساسا نادرست نوشته شده است.

 وی این ماده را مصداق بارز نقص حریم شخصی و خصوصی شهروندان و دسترسی به اطلاعات شخصی مردم دانست و افزود: این ماده با اصولی از قانون اساسی مغایرت دارد و به صلاح کشور هم نیست، چون باعث ایجاد جو بی اعتمادی و بروز مشکلاتی برای کسب و کار‌ها می‌شود در ضمن اعتماد مردم به کسب و کار‌ها از بین می‌رود و به تبع آن اعتماد مردم به حاکمیت دچار مساله می‌شود.