باید نگران مهندسی شدن انتخابات باشیم

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با ابراز نگرانی از مهندسی شدن انتخابات، درباره تحرکات سهم‌خواهانه پایداری‌ها می‌گوید: یکبار بدون ائتلاف وارد میدان شوند تا ببیند وزن شان چقدر است.

احمد کریمی اصفهانی، در گفت‌وگو با خبرآنلاین افزود: متاسفانه جبهه پایداری معتقد است که در این مملکت از همه متدین‌تر است، از همه انقلابی‌تر و از همه کارآیی‌اش بیشتر است. خُب این حرف، حرف اشتباهی است. پایداری چانه می زند برای سهم‌خواهی ولی برای اینکه بخواهد بداند که سهمشان چه وزنی دارد، من خواهش می کنم، یک دفعه به تنهایی بیاید وارد شود و بگوید من با هیچ کسی ائتلاف نمی‌کنم و با هیچ کسی کنار نمی‌آیم. آن وقت نشان خواهد داد که وزن پایداری چقدر خواهد بود. این است که بالاخره ما بدانیم هیچ کدام به تنهایی معلوم نیست که چه مقدار رای داشته باشیم.

دولت قانونا و شرعا نباید ورودی به انتخابات داشته باشد

به گفته وی، در برخی مواقع یک اتفاقاتی می افتد که این اتفاقات خوب نیست. مثل این که دولت فکر کند که باید مجلسی باشد که هماهنگ با او باشد،به نظر من این بسیار فکر اشتباهی هست. حتما آنها باید استقلال خودشان را داشته باشند.»

این فعال سیاسی تصریح کرد: اینکه تابع همدیگر باشند، این ضدترقی است، بالاخره انسان در مخالفت‌ها و موافقت‌ها رشد می‌کند. به نظر می‌رسد که دولت و دولتمردان همان طور که امام و رهبری هم مکرر اصرار داشتند که هیچ کسی قانونا و شرعا حق ندارد از طریق دولت و امکانات دولتی برای تبلیغات یا حضور در مسائل انتخاباتی ورود بکند، این را بایستی رعایت کنند.

این مطلبی است که دولت باید به آن پایبند باشد و احزاب هم باید از تمامیت‌خواهی و بزرگ‌بینی پرهیز کنند و اجازه بدهند همه‌ افراد وارد شوند، همه احزاب و گروه ها وارد شوند. از جبهه گرفتن در همان ابتدا و متهم کردن همدیگر پرهیز کنند که شاید بتوانیم یک انتخابات آرام و پرشوری را انشاء‌الله داشته باشیم و بتوانیم در دنیا حرف برای زدن داشته باشیم.

حضور گسترده مردم در انتخابات پشتوانه نظام است

وی ادامه داد: مساله‌ بعدی این است که حضور گسترده‌ مردم پشتیبان نظام است، در دنیا هر مقداری که آراء مردم و درصد آراء مردم (آنهایی که می‌توانند پای صندوق بیایند) بالا برود، این هم یک پشتیبانی است که کارآیی آن این است که پشت میزهای مذاکره در دنیا، ما هم می توانیم که حرفمان را به کرسی بنشانیم، تا زمانی که این پشتیبانی قوی را داشته باشیم. کشوری که این پشتیبانی را ندارد پای میز مذاکره نمی‌تواند خوب منویات نظام خود رابرآورده کند واین موضوع باعث می شود کشورهای استکبار و امثالهم طمع کنند و از این جایگاه و خلأیی که در ملت ایجاد می‌شود، شروع به توطئه کنند و برای جابجایی نظام تلاش کنند.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با ابراز نگرانی از مهندسی شدن انتخابات، درباره تحرکات سهم‌خواهانه پایداری‌ها می‌گوید: یکبار بدون ائتلاف وارد میدان شوند تا ببیند وزن شان چقدر است

پیش‌ثبت‌نام فرصت خوبی برای تایید صلاحیت‌هاست

این چهره سیاسی اصولگرا  از پیش ثبت نام انتخابات دفاع کرد و افزود: «شورای نگهبان با فرصتی که دارد می‌تواند روی استعلام‌ها کارشناسانه تر عمل کند. بحث ما این است که اگرآحاد مردم این را متوجه بشوند که بالاخره نماینده‌ای در مجلس دارند قطعا در انتخابات شرکت می کنند.»

وی ادامه داد : با توجه به قوانین جدیدی که برای انتخابات در نظر گرفته شده به نظر من یک فرصت خوبی برای تایید صلاحیت ها پیش آمده ،قبلا فرصت ازمقطع زمان اسم‌نویسی تا زمان تایید صلاحیت‌ها خیلی کم بود و مسوولین ما شاید نمی توانستند به طور کامل به وضعیت افراد برای تایید صلاحیت‌ها برسند. الان با توجه به افزایش زمانی که پیش آمده هم برای وزارت کشور که وظیفه تایید اولیه را دارد شرایط بهتری مهیا شده است و هم برای شورای نگهبان.این به معنای این نیست که ما در را به صورتی باز کنیم که هر فرد نابخردی بتواند داخل تاییدات شود، واقعیت این است که این احساس در ملت ما به وجود بیاید که همه‌شان نماینده‌ای را می‌توانند در مجلس داشته باشند. ضمن اینکه پیش ثبت نام حدود ۵۰ هزار نفرکاندیدا نشان دهنده دموکراسی کامل است که در دنیا اینطور نیست.

وی گفت: ‌به نظر من یک مقدار با این قانون جدید و ملاحظاتی که قوه مجریه دارد که از طریق وزارت کشورو فرمانداری اعمال می‌شود و بعد تایید شورای نگهبان صورت می گیرد، یک مقدار حضور کاندیدا ها بیشتر باشد و مردم هم بدانند که باید در سرنوشت خود تصمیم گیر باشند باعث می شود که مشارکت مردم نیز 

بیشتر باشد.

این چهره سیاسی اصولگرا تصریح کرد: احزاب نباید فکر کنند که همه چیز خودشان هستند. فرض می‌کنیم مهم‌ترین احزاب وارد بشود بگوید که نه، من چون مثلا روابطی دارم و فلانی را دارم باید میدان دار باشم ،یا ائتلاف ها هم همینطور.  من اصلا هیچ کاری ندارم یکی می‌شود شورای وحدت، یکی می‌شود شورای ائتلاف، برای همه‌ اینها این اعتقاد را دارم. هیچ کسی نباید فکر کند که فقط خودش است. اگر همه‌ ما به این اصل حضور پرشور مردم که مقام معظم رهبری روی آن تاکید کردند، اعتقاد داشته باشیم نه کار خلاف قانون می‌کنیم نه خلاف شرع، نه همه چیز را در انحصار خودمان می‌دانیم که بگوییم همه چیز ما هستیم و دیگران هیچ محلی از اعراب ندارند. این واقعا خلاف عقل و خلاف قانون و خلاف شرع است.

وی در پایان تصریح کرد: ما نسبت به سرنوشت کشور نمی توانیم بی تفاوت باشیم و چون نمی توانیم بی تفاوت باشیم، حتما باید نگران باشیم. دلمان می خواهد بهترین انتخابات، پرشورترین و آرام‌ترین انتخابات را داشته باشیم. لذا هر فردی که تعلق به ایران دارد باید در انتخابات شرکت کند. حالا به مذهبی بودنش هم کاری نداریم، حتی ملی هم هست باید به این عرصه وارد شود ، باید کشور در سایه‌ این مسائل به آرامش و در سایه‌ی حضور پرشور مردم به آن اقتدارش برسد.