آزادسازی ارزهای بلوکه‌شده جلوه‌ای از دیپلماسی عزتمندانه است

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه دستاوردهای مرتبط با امنیت و منافع ملی را نباید به تحلیل‌های جناحی تقلیل داد، آزادسازی بخشی از منابع ارزی بلوکه شده کشورمان را جلوه‌ای از دستاوردهای دیپلماسی عزتمندانه در مقابل دیپلماسی ملتمسانه توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز در جلسه ‌هیأت دولت با اشاره به این اقدامی ارزشمند، مایه افتخار و در راستای تامین منافع ملی بود؛ گفت: موضوع مهم درباره منابع آزاده شده، نحوه هزینه‌کرد آنهاست که دولت تلاش خواهد کرد همه این منابع در راستای پشتیبانی از تولید هزینه شود.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه دستاوردهای مرتبط با امنیت و منافع ملی را نباید به تحلیل‌های حزبی و جناحی تقلیل داد، افزود: امروز موضوع مهم درباره این منابع، نحوه هزینه‌کرد آنهاست که دولت عطف به تاکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از تولید، تلاش خواهد کرد همه این منابع در راستای پشتیبانی از تولید و طرح‌های دارای توجیه اقتصادی در زمینه رشد تولید هزینه شود.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جایگاه و اقتضای بخش حقوقی در دولت و دستگاه‌های دیگر تطبیق دقیق تصمیمات، مصوبات و عملکردها با قانون است، اظهار داشت: بخش‌های حقوقی دستگاه‌های اجرایی و در راس آنها معاونت حقوقی ریاست جمهوری موظف‌اند تصمیمات و مصوبات را به دقت با قوانین مربوط تطبیق دهند تا هیچ تناقضی با قانون نداشته باشد.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به انتظار مردم از دولت مردمی در زمینه سلامت اداری، مبارزه با فساد را اصلی اساسی در دولت سیزدهم دانست و از مسئولان و مدیران دولت خواست، همچنان نسبت به وقوع فساد و شکل‌گیری روابط ناسالم، پارتی‌بازی و رشوه حساس باشند و اجازه رخداد هیچ‌گونه مفسده‌ای را ندهند.

بنابر این گزارش، در این جلسه همچنین استاندار سیستان و بلوچستان گزارش مفصلی از روند توسعه و اقدامات انجام شده برای رشد و پیشرفت استان و رفع مشکلات پیش‌روی این روند ارائه کرد و در پی آن، بخشی از اختیارات هیأت وزیران و رئیس‌جمهوری به استاندار سیستان و بلوچستان تفویض شد تا امکان تصمیم‌گیری و نقش‌آفرینی سریعتر و موثرتری برای خدمت‌رسانی به مردم این استان فراهم شود.