عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس با اشاره به جمع‌آوری بیش از 80 امضا برای استیضاح وزیر کشور، گفت: وزیر کشور از یک معاون سیاسی که کار اشتباهی می‌کند، دفاع می‌کند؛ هیأت رئیسه مجلس بر اساس آیین‌نامه داخلی باید از کیان مجلس دفاع کند؛ استیضاح به شما تحویل داده شده، چرا این استیضاح اعلام وصول نمی‌شود.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در نشست علنی دیروز مجلس خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: وزیر کشور از جلسه غیرعلنی مجلس بیرون رفته، بعد می‌گوید که هیچ قولی نداده‌ام، آن مهلتی که حضرت عالی دادید و خواسته‌ای که نمایندگان داشته‌اند، یعنی هیچ! بنده خودم را عرض می‌کنم با هیچ استاندار و شخص وزیر کشور تا پایان نمایندگی مجلس نشستی نخواهیم داشت.

رحیمی جهان آبادی خطاب به قالیباف تاکید کرد: استیضاح وزیر کشور باید اعلام وصول شود یا وزیر به تعهد و قولی که به شما داده و تاریخی که شما تعیین کردید، عمل کند. رئیس مجلس در واکنش به این مطالبه نمایندگان گفت: آقای وحیدی پذیرفت که معاون سیاسی وزارت کشور خطا کرده و بر همین اساس وزیر کشور بند ۲، ۴، ۶ و ۷ ابلاغیه اخیر معاونت سیاسی را لغو کرد.

قالیباف ادامه داد: وزیر کشور خواستند تا اجازه دهیم فرصت یکی دو هفته ای داده شود که جایگزین ایشان (معاون سیاسی وزارت کشور) مشخص شود. من همین نکته را خدمت رئیس جمهور هم گفتم که دوستان (نمایندگان) اصرار بر استیضاح دارند و این حق نمایندگان است. اخطار نمایندگان هم درست است و بنده باید طبق آیین نامه داخلی مجلس طرح استیضاح را اعلام وصول کنم.

وی افزود: وزیر کشور قول داد که این موضوع را پیگیری می‌کند و چون ستادهای انتخابات استارت خورده، از نمایندگان برای این مسئله فرصت خواست. همچنین از دوستان خواهش می‌کنم این موضوع (طرح استیضاح) را مطرح نکنند چون هر روز یک بحث جدید به وجود آمده و موضوعات حاشیهای ایجاد می‌شود.