مهم نیست که در برخورد دولت با فساد، جیغ خواص بلند شود

رئیس‌جمهور گفت: چنانچه از هر بخشی خبری از فساد و یا زمینه بروز روابط ناسالم اداری به اطلاع بنده برسد، یقین بدانید با همه توان با آن برخورد خواهم کرد؛ ممکن است در اثر برخورد با فساد جیغ عده‌ای که خود را خواص می‌پندارند بلند شود، اما این مسئله به هیچ وجه برای ما اهمیت ندارد، چرا که مهم برای ما منافع عموم مردم است و نه عده‌ای که خود را خواص می‌پندارند.

به گزارش ایسنا، ابراهیم رئیسی صبح جمعه در دومین روز از سفر به استان یزد در جمع مردم شهرستان خاتم گفت: شهرستان خاتم مشکلاتی دارد، اما این مشکلات باعث ایجاد سستی در دفاع از انقلاب و ارزش‌های نظام اسلامی در میان مردم آن نشده است. رئیس جمهور گفت: دشمن تصور می‌کرد با فشار حداکثری می‌تواند ملت ما را متوقف کند اما دید که مردم متدین، مصمم و استوار ایران اسلامی متوقف نشده و هرگز متوقف نخواهند شد.

رئیسی در ادامه افزود: دشمنان این ملت دیدند که مردم ایران مصمم‌اند ظرفیت‌های بزرگ کشور را احیا کنند و به پیشرفت‌های بزرگی نیز برسند که این مسیر با قدرت و قوت ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اهمال‌کاری در استفاده از ظرفیت‌های بزرگ کشور همچون نیروی جوان کارآمد و ذخایر و منابع بسیار غنی برای حل مشکلات مردم، افزود: هر جا به رهنمودهای رهبری عمل کرده‌ایم، حوزه موفقیت ما بوده و هر جا نگاه‌مان به دستان بیگانه برای حل مشکلات کشور بوده است، متوقف شده‌ایم.

غرب در کجای دنیا مشکل کشوری را حل کرده که ایران دومی باشد؟

رئیسی اظهار داشت: کشورهای غربی در کجای دنیا مشکل کشوری را حل کرده‌اند که کشور ما دومین آن باشد؟ آنها هر جا که حضور پیدا کرده‌اند برای منافع خود و غارت منابع کشورها همچون کشورهای آفریقایی بوده است. شاید در گذشته با ادعای آزادی و آبادانی کشورها را استعمار می‌کردند، اما امروز که دست‌شان رو شده است، دیگر رسما می‌گویند که ما برای منافع خود در دیگر کشورها و مناطق دنیا حضور پیدا می‌کنیم و کار را به جایی رسانده‌اند که روسای جمهور آمریکا رسما به دیگر ملت‌ها توهین می‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند به ملت ایران سرمایه‌های بزرگی عطا کرده است، یکی از این سرمایه‌ها را هویت تمدنی و فرهنگی منبعث از اسلام دانست و تصریح کرد: عشق و دلدادگی مردم ایران و از جمله مردم شهرستان خاتم به خداوند و اهل بیت (ع) یکی از سرمایه‌های بزرگ ملت ایران است که از آنها در برابر هجوم فرهنگی صیانت می‌کند.

رئیسی افزود: دولت مصم است این ظرفیت‌ها را با مشارکت مردم و بهره گرفتن از نیروی انسانی کارآمد کشور در جهت متحول کردن زندگی مردم به کار بگیرد.

در اداره کشور به یک نگاه تحولی نیاز داریم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مکرر به همکارانم در دولت گفته‌ام که امروز به یک نگاه تحولی در نظام اداره کشور نیاز داریم، اظهار داشت: در منطقه یزد و شهرستان خاتم کارهای خوبی به برکت انقلاب اسلامی انجام شده اما وضعیت همچنان با شرایط مطلوب فاصله دارد.

رئیسی تامین مسکن، ایجاد اشتغال، تامین امکانات درمانی و ساخت بیمارستان در خاتم، اصلاح نقاط حادثه‌خیز راه‌های ارتباطی منطقه و به سرانجام رساندن پروژه احداث واحد پتروشیمی در شهرستان خاتم را از اولویت‌های این شهرستان عنوان و تصریح کرد: متاسفانه در ۴۰ سال گذشته با وجود کارهای خوب انجام شده اما برخی زیرساخت‌های لازم برای مناطق مختلف نیز ایجاد نشده و احداث مجتمع پتروشیمی در شهرستان خاتم نیز به دلیل مشکل در تامین خوراک بیش از ۱۳ سال معطل مانده است، اما به زودی و با رفع این مشکل از سوی وزارت نفت احداث این مجتمع به سرانجام خواهد رسید.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه درخواست کشاورزان خسارت‌دیده از سرمازدگی برای استمهال بازپرداخت تسهیلات حتما مورد توجه قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: همکاران ما در این سفر حتما همه درخواست‌ها و مطالبات مردم را پیگیری خواهند کرد.

رئیسی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت با مشکلات بزرگی مواجه بودیم که برخی می‌گفتند چگونه می‌خواهید کشور را اداره کنید، گفت: همواره معتقد بوده‌ام که این کشور با توجه به ظرفیت‌های عظیم، برخورداری از مردم صبور و رهبری حکیم هیچگاه با بن‌بست مواجه نخواهد شد و لذا کار را با وجود مشکلات فراوان آغاز کردیم و به رغم موانع داخلی و فشارهای خارجی تاکنون دستاوردهای بسیار خوبی نیز داشته‌ایم که اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان، تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان و اقدامات بیشمار دیگر بخشی از این دستاوردها است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت رفع مشکلات معیشتی، کاهش نرخ تورم و رونق اقتصادی را با اتکا به دستان توانای مردم کشور و نه دستان بیگانه برنامه اصلی کاری خود می‌داند، افزود: یکی از انتظارات به حق مردم از دولت، ایجاد نظام اداری سالم، بدون فساد و روابط ناسالم اداری است؛ مردم ممکن است مشکلات را تحمل کنند، اما تبعیض به هیچ وجه برای مردم قابل تحمل نیست.

هیچ‌گونه فساد و رابطه ناسالم اداری در این دولت قابل‌پذیرش نیست

رئیسی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه فساد و رابطه ناسالم اداری در این دولت قابل پذیرش نیست، تصریح کرد:‌ مردم اگر هر گونه رابطه ناسالم اداری، فساد و تبعیضی در ادارات مشاهده کردند، به هیچ وجه آن را تحمل نکرده و موضوع را به طور جدی پیگیری کنند؛ امروز انتظار مردم از ما مبارزه با فساد و نظام اداری عادلانه است.