خبرگزاری آلمان مدعی شد که آمریکا برای همیشه مذاکرات با ایران را ترک‌کرد.‌ به گزارش شبکه یک آلمان، آمریکا مرگ برجام را اعلام کرد و مذاکرات به پایان رسید.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران نیز دیروز گفت: در حال حاضر تمرکز واشنگتن روی موضوع احیای برجام نیست و اعتراضات اخیر در ایران و نیز موضوع فروش پهپادهای ایرانی به روسیه، تمرکز واشنگتن را از موضوع احیای برجام تغییر داده است.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، رابرت مالی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در پاریس، تهدید کرد اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را به آستانه‌های جدید برساند، با واکنش متفاوت و هماهنگ آمریکا و متحدان اروپایی واشنگتن مواجه خواهد شد.  وی مدعی شد: آمریکا «درها را برای از سرگیری دیپلماسی با ایران باز خواهد گذاشت.»

مالی تاکید کرد که بر این اساس واشنگتن همچنان سیاست فشار و تحریم را علیه ایران ادامه خواهد داد.

مالی گفت: اگر مذاکرات هسته‌ای انجام نمی‌شود، به خاطر موقعیت ایران و هر اتفاقی است که از سپتامبر تاکنون رخ داده است.

نماینده ویژه آمریکا همچنین به بازداشت برخی شهروندان غربی در ایران اشاره کرد و و افزود تمرکز واشنگتن آزادی این «گروگان‌ها» است.

مالی گفت اگر دیپلماسی شکست بخورد، ایالات متحده آماده است تا از ابزارهای دیگر استفاده کند.

 نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: «اگر ایران ابتکار عمل برای عبور از آستانه‌های جدید در برنامه هسته‌ای خود را به دست گیرد، بدیهی است که تهران شاهد واکنش متفاوت و هماهنگ ما با متحدان اروپایی مان خواهد بود.»

او همچنین از نبود یک سیاست هماهنگ بین کشورهای غربی برای چگونگی بازگرداندن اتباعشان از زندان های ایران انتقاد کرده و گفت:« این یک تراژدی مشترک بین ایالات متحده، اروپا و سایر کشورهای جهان است.»

او افزود: «بدیهی است که اگر ما یک سیاست مشترک داشته باشیم، خوب است. این نه تنها برای ایران، بلکه برای همه کشورهایی که گروگان‌گیری را به عنوان ابزار چانه‌زنی و به دلایل سیاسی انجام می‌دهند، خوب است.» او با انتقاد از معامله‌های انفرادی کشورهایی که شهروندان آنها در ایران زندانی  هستند، گفت: «امیدوارم روزی، در آینده‌ای نه چندان دور، بر سر یک واکنش هماهنگ (بین همه کشورهای غربی: آمریکا، کانادا، فرانسه و...) توافق کنیم. این روند واقعا باید متوقف شود.»