امام جمعه مشهد گفت: اخیراً شاهد بودیم که یک دختر فریب‎خورده که در اجرای مراسم سنگ‌نوردی روسری برداشته، کشف حجاب کرده و در پیش چشم همه مردم دنیا آبروی نظام را برده است، به کشور بازگشته و با آقای وزیر ورزش و جوانان دیدار کرده است. در این باره اساساً فرض کنیم که ملاحظات سیاسی درست باشد و بهتر باشد که این خانم طرد نشود و به نظام برگردد اما نکته اینجاست که چرا وزیر ورزش با این خانم ملاقات کرد درحالی‌که او باز هم بدون حجاب، تنها به یک کلاه اکتفا کرده است؟

به گزارش انتخاب، سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته تصریح کرد: بانوان ورزشکار بسیاری در مسابقات هم‌زمان و در رشته‌های مختلف مدال آوردند. چرا وزیر ورزش با این قهرمانان دیدار نکرد؟ شما وزیر کدام دولت هستید؟ دولتی که متدینین به آن رأی دادند و رئیس آن نایب‌رئیس دوم مجمع فقهای مجلس خبرگان رهبری است. این عکس انداختن‌ها نشانه بی‌محلی به بانوان محجبه قهرمانی است که سوغات حضور آنان در مسابقات بین‌المللی، فرهنگ عفاف و حجاب بوده است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: متأسفانه امروزه برخی از مسئولان ما تحت تأثیر عملیات روانی دشمن، خود را مقصر می‌دانند؛ درحالی‌که این آشوبگران همان کسانی بودند که جنایت کردند، دست‌به‌دست آمریکا دادند، اردوی پیاده‌نظام آمریکا و دشمن را در این کشور برپا کردند و علیه نظام به میدان آمدند.

تقسیم آشوبگران به معترض و مخرب توطئه دشمن است

وی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر اظهار کرد: در حوادث ناهنجاری که در جریان اغتشاشات اخیر در کشور ما ایجاد شد، خوشبختانه بازهم توطئه دشمن با شکست مواجه شد و در این فتنه هم مثل سایر فتنه‌ها، دشمن جز بدبختی و ناکامی نصیبی نبرد.

علم‌الهدی افزود: بااین‌حال، پس از این اغتشاشات با عنوان عوارض پسافتنه دچار مشکلاتی هستیم؛ از جمله اینکه دشمن به خاطر عملیات روانی و هجمه سنگین رسانه‌ای مبتنی بر بی‌بصیرتی برخی خواص و مسئولین، توانسته به اهداف خود نزدیک شود و امروزه شاهد هستیم که آن دسته از افرادی که دانسته یا ندانسته پیاده‌نظام دشمن شدند و به‌عنوان معترض یا مخرب در خیابان آشوب کردند، به دو دسته معترض و مخرب تقسیم می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه تقسیم آشوبگران به معترض و مخرب توطئه دشمن است، خاطرنشان کرد: اگر کسی در این کشور به موضوعی اعتراض دارد، حق او در قانون دیده شده و فرد معترض برای بیان انتقاد و اعتراض خود می‌تواند از بسترهای مجاز استفاده کند اما در این شرایط هرگز مجاز نیست که معترض برای پیگیری اعتراض خود به صف آمریکا بپیوندد. علاوه بر این، این معترضان هم به حجابی اعتراض داشتند که ارزش دین و ارزش قرآن است ولذا این تقسیم‌بندی به‌وسیله هر مسئولی هم که صورت بگیرد، اشتباه است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: همه کسانی که در عرصه آشوب‎ها وارد میدان شدند و به خیابان آمدند، ستون پنجم دشمن بودند، دست‌به‌دست جاسوسان آمریکایی داده‌اند و دانسته یا ندانسته برای تحقق اهداف دشمن در این کشور تلاش کرده‌اند.