معاون سیاسی، امنیت و اجتماعی استاندار کردستان آخرین وضعیت شهر سقر پس از تجمعات اخیر که در پی انجام مراسم خاکسپاری مهسا امینی برگزار شده بود را تشریح کرد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مهدی رمضانی نوشت: هیچ کس در این شهرستان کشته نشده است و ادعای کشته شدن یک شهروند سقزی در تجمع امروز، فضاسازی رسانه ای است.

وی با بیان اینکه چند نفر که مقابل فرمانداری این شهرستان سنگ‌پراکنی کرده بودند به صورت سطحی زخمی شده اند تاکید کرد: چند مامور انتظامی نیز به صورت سطحی زخمی شده اند ولی حال عمومی همه آنها اعم از مردم و ماموران مساعد است و تحت درمان هستند.

وی از مردم استان کردستان و شهرستان سقز خواست به شایعات توجه نکنند.

 خبرگزاری فارس هم در این رابطه خبر داد که صبح شنبه پیکر مهسا امینی با حضور خانواده و شماری از مردم سقز در آرامستان آیچی این شهر خاکسپاری شد.

پس از انجام مراسم بخشی از مردم از محل خاکسپاری متفرق شدند اما شماری از آنها در محل باقی ماندند و اقدام به سردادن شعارهایی برای رسیدگی و بررسی دقیق ابعاد ماجرا شدند.

همچنین در بین جمعیت افرادی بودند که شعارهای اعتراضی سردادند.

این افراد سپس به سمت فرمانداری سقز حرکت و در مقابل ساختمان فرمانداری تجمع و شروع به شعار دادن کردند. افراد حاضر در این تجمع پس از حضور نیروهای انتظامی و شلیک گاز اشک‌آور متفرق شدند.

ظهر شنبه بعد از تشییع و خاک سپاری پیکر «مهسا امینی» دختر 22 ساله سقزی که روز جمعه  در بیمارستان کسری تهران جان باخت، شماری از مردم با هدف پیگیری دلیل فوت این جوان، در مقابل فرمانداری ویژه شهرستان سقز تجمع کردند که از میان تجمع کنندگان، تعدادی اقدام به سردادن شعارهای اعتراضی کردند که بعد از ساعاتی به منازل خود برگشتند.