یائیر لاپید، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه توییترش نوشت: بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون را در جریان مسائل مربوط به توافق هسته‌ای ایران و فعالیت‌های سیاسی و امنیتی‌ گذاشتم که اسراییل برای اثرگذاری روی این موضوع انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا، لاپید افزود: در زمینه مسائل امنیت ملی، هیچ اپوزیسیون و ائتلافی در کار نیست‌. اسراییل قوی است و برای حفاظت از امنیت و منافعش در قبال کسانی که به ما آسیب می‌زنند، متحدانه وارد عمل خواهد شد.

پایگاه خبری صدی البلد، با استناد به اظهارات برخی منابع رسانه‌ای در گزارشی نوشته بود، مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرت های بزرگ در مراحل نهایی خود است و رژیم صهیونیستی تلاش می کند که واشنگتن را قانع کند تا مواضع خود در پرونده توافق هسته‌ای را تشدید کند.

طبق این گزارش، این منابع می‌گویند، درحالی که واشنگتن و تهران درحال بررسی پیشنهادات اتحادیه اروپا و نقطه نظرات یکدیگر برای احیای برجام هستند، دولت رژیم صهیونیستی همچنان تلاش می کند که بر موضع آمریکا در این پرونده تاثیر بگذارد.

در بخشی از گزارش این رسانه عربی آمده است که واشنگتن قرار است در مقابل امضای توافق هسته ای با ایران و بازگشت به برجام، امتیازات و بسته جبرانی امنیتی در اختیار تل‌آویو قرار بدهد و تاکید می‌کند گفت‌وگوها درخصوص این بسته هنوز رسمی نشده است اما به محض امضای توافق هسته‌ای، این «امتیازات جبرانی» هم علنی خواهد شد.

پیش از این شبکه۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی و شبکه کان گزارش دادند که یائیر لاپید نخست‌وزیر این رژیم به سختی تلاش می‌کند با جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق درحال شکل‌گیری بر سر احیای برجام گفت‌وگو کند.

اورشلیم‌پست در این‌باره نوشته بود: هم‌زمان با افزایش نگرانی‌های اسرائیل نسبت به توافق احیای برجام نخست‌وزیر لاپید درخواست دیدار با بایدن را مطرح کرده و امیدوار است که روز ۲۰ سپتامبر این ملاقات برگزار شود تا بتواند موضع خود را اعلام کند.  بنابر گزارش این رسانه‌ها، لاپید همچنین در روزهای آتی ممکن است گفت‌وگویی تلفنی با جو بایدن داشته باشد، هرچند پیشتر درخواست او برای برقراری این تماس تلفنی از سوی کاخ سفید رد شده بود.