رئیس جمهور با تاکید بر جایگاه نهاد خانواده در پیشرفت و تعالی جامعه، از همه دستگاه‌های مسئول، خواست که تکالیف قانونی خود را در راستای تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده جوانان اجرا کنند.

به گزارش ایسنا،  سیدابراهیم رئیسی در جلسه دیروز هیأت دولت با گرامیداشت روز خانواده، توجه به ترویج فرهنگ «تشکیل خانواده» را امری مهم و تسهیل ازدواج جوانان را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و اظهار داشت: توجه ویژه به نهاد خانواده در سیاستگذاری‌ها و اقدامات عملی در این خصوص، بدون تردید حائز برکات و پیامدهای مثبت بسیاری برای جامعه و کشور خواهد بود.

رئیس جمهور همه دستگاه‌ها را براساس قانون «جمعیت و حمایت از خانواده» ملزم به حمایت جدی از نهاد خانواده و ارائه طرح‌های عملیاتی در این حوزه دانست و تأکید کرد: همه دستگاه‌ها علاوه بر ترویج فرهنگ تشکیل خانواده، تلاش خود را برای رفع مشکلات و موانع آن بویژه در حوزه مسکن و اشتغال به کار گیرند.

وی با تبیین مبانی فکری و برنامه‌های عملی نظام سلطه برای تضعیف نهاد خانواده و ترویج مفاهیم غیرانسانی در این حوزه بعنوان شاخص‌های جعلی مدنیت، گفت: سیاستگذاران منحط غربی با استفاده از ابزار رسانه و ثروت مفاهیم ضدخانواده را در جهان ترویج می‌کنند اما پیروان ادیان الهی و ابراهیمی باید در برابر این انحطاط اخلاقی ایستادگی و استحکام نهاد خانواده را بیش از گذشته دنبال کنند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش پس از استماع گزارش وزیر جهادکشاورزی درباره افزایش تولید محصولات زراعی راهبردی همچون گندم، ذرت و جو و تامین غلات مورد نیاز کشور، کرد: سیاست اصولی دولت تامین امنیت غذایی با اتکا به کشاورزان سخت‌کوش کشور است و وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید به تعهدات خود در قبال خرید این محصولات راهبردی در موعد مقرر عمل کنند.

وی در آغاز سخنان خود بار دیگر با ابراز تأسف از بروز حادثه سیل در استهبان استان فارس و تسلیت به خانواده‌های هموطنان عزیزی که در این حادثه جان باختند، مسئولان امر را مأمور بررسی دقیق ابعاد حادثه و اتخاذ تدابیر به موقع و مناسب برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه کرد.

دستور رئیسی برای بررسی وضعیت سیل‌زدگان استهبان

رئیس جمهور همچنین دیروز به استاندار فارس دستور داد از ظرفیت همه دستگاه‌های ملی و محلی برای یافتن ناپدیدشدگان، جبران خسارت آسیب‌دیدگان و تسکین درد داغدیدگان در سیل استهبان استفاده کند.

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، رئیسی در گفتگوی تلفنی با استاندار فارس، ضمن پیگیری حادثه سیل استهبان، در جریان آخرین جزئیات و اطلاعات عملیات جستجوی ناپدیدشدگان قرار گرفت.

رئیس جمهور در تماس با محمد هادی ایمانیه، با تأکید بر رسیدگی سریع به قصور‌های احتمالی، به استاندار فارس دستور داد از ظرفیت همه دستگاه‌های ملی و محلی برای جبران خسارت آسیب‌دیدگان و تسکین درد داغدیدگان استفاده کند.

 رئیسی، ضمن ابراز همدردی با جان‌باختگان حادثه، بر بسیج همه ظرفیت‌های موجود برای یافتن ناپدیدشدگان سیل و رسیدگی به امور خانواده جان‌باختگان تأکید کرد.

 رئیس‌جمهور همچنین در پیامی با ابراز تأسف و اندوه از جان باختن و ناپدید شدن شماری از هموطنان، به وزیر کشور مأموریت داد با بررسی آخرین وضعیت سیل‌زدگان استهبان، به قصور و تقصیرهای احتمالی در این حادثه رسیدگی کند.