یک فعال سیاسی معتقد است که عملکرد دولت سیزدهم به‌گونه‌ای بوده که حتی اصولگرایان هم دیگر حاضر نیستند از آن دفاع کنند. به گزارش اعتمادآنلاین، محمد مهاجری، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار با اشاره به افزایش انتقادهای اصولگرایان از عملکرد دولت سیزدهم گفت: شکل‌گیری دولت سیزدهم به‌گونه‌ای بوده که اصولگرایان امروز خودشان را مسئول عملکرد دولت می‌دانند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: اگر اصولگرایان بخواهند از دولت دفاع کنند می دانند که عملکرد این دولت در همه شئون قابل دفاع نیست؛ اگر بخواهند از دولت انتقاد کنند نه جامعه از آنها می پذیرد و نه خودشان حاضر این کار انجام دهند؛ چون پاس گل به جناح رقیب است. بنابراین تنها راه سومی برای آنها باقی می ماند که این راه، سکوت است.

وی افزود: میزان انتقادهای نمایندگان مجلس به زودی از دولت افزایش خواهد یافت چون رسیدن به فصل انتخابات نیاز به شعار و فعالیت سیاسی دارد که بخشی از اینها می تواند در قالب مخالفت با دولت متجلی شود بنابراین معتقدم حجم انتقادها به دولت در آستانه انتخابات 1402 تشدید هم خواهد شد. این فعال سیاسی اصولگرا درباره اثر عملکرد دولت سیزدهم بر سبد رأی جریان اصولگرایی اظهار کرد: دو انتخابات سال 1398 و سال 1400 با مشارکت پایین رأی دهندگان همراه بود، اگر عملکرد دولت به همین شکل باشد شاهد انتخاباتی سردتر در سال آینده خواهیم بود.