کشورهای عضو برجام، تماس‌های دیپلماتیک خود را افزایش داده و با همپیمانان خود در حال رایزنی و تبادل نظر هستند.

به گزارش ایرنا، برخی از دیپلمات‌ها خبر دادند که معاونان وزرای خارجه چین و ایران درباره مسائل هسته‌ای و برجام با یکدیگر گفت‌وگو کردند. لیمینگ شن، دیپلمات چینی در سفارت این کشور در تهران در توئیتر خود نوشت: ما ژائوسو، معاون وزیر خارجه چین در مکالمه تلفنی با علی باقری کنی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران درباره مسائل هسته‌ای به طور عمیق تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان همواره تاکید کرده است که ایران برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار مصمم است برخلاف برخی ادعا‌های رسانه‌ای طرف آمریکایی ما هیچگونه مطالبه زیاده‌خواهانه‌ای نداریم، هیچ‌گونه مطالبه فرابرجامی مورد ادعای آمریکا را نداریم.

از سویی دیگر معاون وزیر امورخارجه آمریکا و دبیرکل وزارت امورخارجه فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر بر لزوم بازگشت متقابل به برجام تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، وندی شرمن، معاون وزیر امورخارجه آمریکا و فرانسوا دلاتر، در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو و درباره موضوعات مختلف بین‌المللی به‌ویژه جنگ اوکراین رایزنی کردند.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، دو طرف در این گفت‌وگو بر لزوم بازگشت متقابل به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کردند.