مقامات ارشد اسرائیل که در مراسم استقبال از بایدن در فرودگاه بن‌گوریون حضور یافته بودند، موضع‌گیری علیه ایران را محور صحبت‌های‌شان قرار دادند.

به گزارش ایسنا،‌ اسحاق هرتزوگ، رئیس اسرائیل در مراسم استقبال از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا عنوان کرد شد: سفر بایدن سفر صلح از اسرائیل تا عربستان است. این سفر عمق روابط ما را نشان می‌دهد. ما چالش‌های امنیتی ایجادشده از سوی ایران که اسرائیل و همسایگانش را تهدید می‌کند، بررسی می‌کنیم.

همچنین یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل  نیز در اظهاراتی گفت:‌ ما با رئیس جمهور آمریکا در مورد مسائل امنیتی گفت‌وگو خواهیم کرد. ما همچنین به گفت‌وگو درخصوص تشکیل ائتلافی جدید به منظور توقف حرکت ایران به سمت دست‌یابی به سلاح اتمی خواهیم پرداخت.

جو بایدن،‌ رئیس‌جمهور آمریکا در بدو ورود به اراضی اشغالی گفت: مایه افتخار است که اینجا بین دوستانم در اسرائیل حاضر شده‌ام. روابط ما با اسرائیل بسیار قوی‌تر و عمیق‌تر از قبل است و ما در تلاش برای تقویت سامانه‌های دفاعی از جمله سامانه گنبد آهنین خواهیم بود.

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا پیش‌تر در آستانه سفر به منطقه گفته بود، دولت او به «افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد تا آماده بازگشت به توافق شود.»