نماینده مجلس و رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی کشور با گلایه از عدم دسترسی نمایندگان مجلس به متن مذاکرات برجامی گفت: علاقه دارم بدانم باقری در مذاکرات چه می‌گوید.

به گزارش «ایسنا»، فریدون عباسی تصریح کرد: اکنون عملا مذاکره‌ای انجام نمی‌شود و مطلب جدیدی روی میز نیست. از سوی دیگر ما نیز به عنوان نماینده مجلس دسترسی به متن مذاکرات نداریم. بنده تقاضا می‌کنم که متن مذاکرات در اختیار ما قرار گیرد.

وی با بیان اینکه متن مکتوب باید در اختیار ما باشد تا بتوانیم بخوانیم و تجزیه و تحلیل کنیم، ادامه داد: بنده به دیدگاه‌های آقای باقری کنی آشنا هستم و علاقه دارم بدانم که اقای باقری در مذاکرات چه می‌گوید و طرف مقابل نیز چه پاسخی می‌دهد.

عباسی تاکید کرد: تاکنون متن مکتوبی در اختیار ما قرار نگرفته است تا ببینیم اگر دو ساعت مذاکرات صورت گرفته، نتیجه آن چه بوده است. امروز تحلیل‌ها و حرف‌ها بر مبنای اطلاعات خود افراد یا مطالبی که از سوی رسانه‌های خارجی ارائه شده و بعضا اشتباه نیز می باشد، است.

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی کشور، تاکید کرد: طرف‌های غربی حاضر نیستند که به تعهدات برجامی خود عمل کنند اما انتظار دارند ما فعالیت‌های هسته‌ای خود را به قبل از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها کاهش داده و حتی مواردی را بپذیریم که در برجام نبوده است.

وی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای، بیان کرد: ما شاهدیم که طرف غربی در یک موضعی ایستاده و حاضر نیست چیزی را پذیرفته و به تعهدات خود در برجام عمل کند ولی انتظار دارد هر آنچه که آنها می‌گویند را ما بپذیریم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مشکل ما با طرف مقابل این است که آنها به تعهداتی که در برجام داده بودند نمی‌خواهند عمل کنند اما انتظار دارند که ما به شرایط قبل از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها باز گردیم و تازه موارد دیگری که در برجام نبوده است را بپذیریم. این قطعا مورد پذیرش ملت ما نیست.