رئیس فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به اختلال در سخنرانی سیدحسن خمینی در مراسم سالگرد امام خمینی عنوان کرد ریشه این اتفاق به رواج پرخاشگری، خشونت و بداخلاقی‌هایی که در تریبون‌های رسمی و غیررسمی کشور اتفاق می‌افتد، مرتبط است و اینطور نیست که عده‌ای کاملا خودسر و بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای بیایند و این کارها را انجام دهند.

روز شنبه در هنگام سخنرانی سیدحسن خمینی، گروهی علیه او شعار دادند و که این موضوع با واکنش مقام معظم رهبری نیز مواجه شد. آیت الله خامنه ای در این خصوص گفتند: به من اطلاع دادند که در زمان سخنرانی حاج حسن آقا گروهی شعار دادند، من با چنین اقدامی مخالفم، همه بدانند که بنده با چنین رفتارهایی مخالفم و نباید رخ دهد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا نوری در این باره، عنوان کرد: صحبت‌های یک عده‌ای در تریبون‌های رسمی کشور یا موضع‌گیری‌ها و رفتار آن‌ها باعث می‌شود که این افراد هم جری‌تر شوند و بروند به سمت همین بداخلاقی‌ها و این رفتارها در کشور اتفاق بیفتد که واقعا برازنده کشور، فرهنگ، تمدن و نظام جمهوری اسلامی نیست.

او افزود: تاکید می‌کنم که این‌ها فقط همان افراد نیستند، بلکه این افراد برون‌زدگی و نمای بیرونی این جریانات فکری هستند که در چنین مجامعی دیده می‌شوند، عده‌ای هم هستند که این‌ها را ترغیب و تشویق می‌کنند، روی ذهن‌شان کار می‌کنند و این‌ها را اینگونه بار می‌آورند.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس، گفت: از منظر دیگر می‌توان به عمق توسعه یک سری افکار بنیادگرایانه اشاره کرد که در جامعه رسوخ پیدا می‌کند و ما می‌بینیم که در حرم امام(ره) علیه نوه امام شعار می‌دهند. این مسیر یک مسیر خطرناکی است و مسیری که این گروه‌ها در پیش گرفته‌اند برخلاف وحدت ملی بوده که از افراطی‌گری شروع شده و به تندروی‌های بیشتر منتهی خواهد شد. خیلی جالب است که در مراسم سالگرد امام(ره) و در حرم حضرت امام(ره) برای نوه امام این رفتار را انجام دادند، چه عنوان تاریخی برای این گروه غیر از خوارج نهروان می‌توان ذکر کرد؟

نوری ادامه داد: شکل‌گیری این افکار در جامعه برای آینده کشور و برای جامعه خطرناک است. حتما باید یک جایی این‌ها کنترل شوند، البته عرض کردم که ریشه این موضوع هم ریشه عمیقی است یعنی فقط چندتا جوان هوچی‌گر نیستند که آنجا سروصدا کنند. این‌ها در یک جاهایی تغذیه فکری می‌شوند، روی افکار این‌ها کار می‌شود و متاسفانه این‌ها را به این مسیرهای انحرافی هدایت می‌کنند تا اینکه در عمل برون‌زدگی و نمود آن چنین اتفاقاتی می‌شود که دیروز مشاهده شد.