رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) گفت نباید در مراسم ارتحال اسراف و زیاد روی کنیم، چرا که مردم با مشکلات معیشتی رو به رو هستند و باید نشان دهیم هنوز پیروی اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

به گزارش ایرنا،  سیدحسن خمینی در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت سی و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم افزود: این مشکلات ناشی از ضعف ساختارهاست و باید همه مردم و مسوولان در این زمینه همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود.

او با بیان اینکه مسوولان،‌ وظیفه برقراری امنیت و آسایش مردم را دارند، عنوان کرد: گاهی دشمنان، نظم و امنیت مراسم ارتحال را هدف گذاری می‌کنند تا شکوه اصلی مراسم تخریب شود. نباید در مراسم ارتحال اسراف و زیاد روی کنیم، چرا که مردم با مشکلات معیشتی رو به رو هستند. بلکه باید نشان دهیم هنوز پیرو دیدگاه‌ها و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

خمینی با طرح سوالی درباره علت برگزاری سالانه مراسم بزرگداشت، افزود: امام به ما احتیاج ندارد بلکه ما به امام احتیاج داریم، بنابراین وقتی در این مراسم نام سید الشهدا را تکرار می‌کنیم ما هم از این ذکر بهره می‌بریم.

رییس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با بیان اینکه سخن گفتن در خصوص حضرت امام بسیار سخت و دشوار است،گفت: شناخت شخصیت حضرت امام برای بعضی ها سخت است، باید ظرفیت وجود امام و شرایط کنونی کشور را شناخت و باید بدانیم چه انقلاب عظیمی در کشور بوجود آمد. چرا که انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود و نور انقلاب اسلامی در جهان گسترده شده است.

خمینی با بیان اینکه نباید امام فراموش شود، افزود: گرفتار تحلیل های پوچ نشویم. رهبر معظم انقلاب هم تاکید بر شناخت واقعی امام راحل را داشتند. امام پرچم دینداری، هویت و آینده کشور است.

او مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را مظهر وحدت کشور و عظمت ملت ایران دانست و گفت: مراسم ارتحال حضرت امام خمینی باید به عنوان نماد شکوه و مظهر آسایش، رفاه و امنیت کشور باشد.