نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای اجرای حذف ارز ترجیحی تیم اقتصادی خود را ساماندهی کند تا یک صدا از درون دولت شنیده شود.

به گزارش خبرآنلاین، کاظم دلخوش اباتری، با اشاره به اینکه 6 ماه است به دلایل مختلف به نحوه عملکرد دولت در حذف ارز ترجیحی نقد داریم، اظهار کرد: آقای رئیسی زحمت زیادی می‌کشند و ما دلمان می‌خواهد دولت موفق باشد، اما معتقدیم زیر مجموعه‌ها خصوصاً در بخش‌های اقتصادی باید تقویت شوند.

وی بیان کرد: دولت می‌گوید ما به پنج قلم کالا یارانه می‌دهیم که باید از آنها پرسید آیا زندگی مردم همین چند قلم کالاست و اقلام دیگر از اینها تأثیر نمی‌گیرد؟ آیا می‌توانید افزایش قیمت متأثر از این چند قلم را در ساندویچ مردم تا کفش، لباس، کرایه خانه و ... را کنترل کنید؟ معتقدم دولت برنامه‌ای برای کنترل افزایش قیمت‌ها ندارد و این مسئله نگران کننده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ملاک و معیار در دهک بندی‌ها درست نیست. سه سال در هدفمندی یارانه‌ها کار کردیم، باز هم نتوانستیم آنگونه که باید به صورت کامل دهک‌ها را ساماندهی کنیم. لذا هرچند معتقدیم جراحی برای اقتصاد کشور لازم است، اما شرایط جراحی برای بیماری که ضریب هوشی پایینی دارد باید با ملاحظات بسیار زیاد صورت گیرد و اقتصاد کشور در چنین شرایطی قرار دارد و دولت در این زمینه عجله کرد.