نماینده بانه و سقز در مجلس شورای اساتمی در نطق پیش از دستور خود به انتقاد از سیاست های دولت پرداخت و گفت که یارانه پانسمان موقتی بر زخم‌های باز است 

به گزارش ایلنا، بهزاد رحیمی گفت: توجیه افزایش قیمت ها قاچاق کالا و محصولات ایرانی به کشورهای همسایه است در حالی که آنچه موجب قاچاق کالای ایرانی می‌شود، ارزان بودن آن نبوده بلکه بی ارزش بودن پول ملی است. 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: واقعا درد آور است، بعد از حذف گوشت، برنج، میوه و آجیل و نان فانتزی چگونه پاسخگوی افزایش چند صد درصدی ماکارونی به موکلانمان باشیم؟ قبلا که سفره ها را کوچک تر کرده بودند، شما هم تعارف نکنید و رسما اعلام کنید مردم سفره را جمع کنند و ایستاده نان خشکی بخورند البته اگر یارانه اش حذف نشود. توجیه این افزایش قیمت ها قاچاق کالا و محصولات ایرانی به کشورهای همسایه است. اما واقعیت این است که آنچه موجب قاچاق کالای ایرانی می‌شود، ارزان بودن آن نبوده بلکه بی ارزش بودن پول ملی است که بدون توجه به توصیه های رهبر معظم انقلاب تاکنون اقدامی برای ارتقا ارزش پول ملی انجام نشده است. 

رحیمی تصریح کرد: صدا و سیمای محترم؛ مگر شما از بودجه بیت المال استفاده نمی‌کنید؟ چرا مسئولیت تمام بی تدبیری ها و سوءمدیریت ها را برعهده گرفته اید؟ چه کسی به شما اجازه داده که به دنبال یک حلب روغن تا کشورهای همسایه بروید؟ آیا زیرسوال بردن اقتدار نظام به خاطر یک حلب روغن پسندیده است؟ اگر دنبال توجیه گرانی ها نیستید، گزارشی تهیه کنید که مردم بداننند آیا ماشین های ایرانی، آیا برنج و اجاره بها و ماکارونی هم قاچاق می‌شود که افزایش بی رویه قیمت دارد؟ 

عضو مجمع نمایندگان استان کردستان، خطاب به رئیس جمهور گفت:  آیا وقت آن نرسیده با تشخص مبادی و منشا فسادهای اداری و اقتصادی با بانیان عاملین و آمران وضعیت موجود با جدیت برخورد نمایید و به تقویت تیم قتصادی خود بپردازید؟ چرا باید اجازه دهید سطح مطالبات مجلس و مردم به تامین نان و اقلام خوراکی تنزل پیدا کند؟ کجا تورم نقطه به نقطه مهار شده است؟ آیا نباید این مهار تورم در سفره های مردم و سبد معیشت خانوارها مشهود باشد؟ چرا در اثر سومدیریت هر کجا کم اوردید به جای تلاش و جبران خطاها یارانه جدید خلق می‌کنید؟ از اشتباهات گذشته درس بگیرید مگر یارانه اصلی با یارانه معیشتی دردی از مردم دوا کرد؟ توانست جبران قبوض سنگین آب و برق مردم را بکند؟ یارانه پانسمان موقتی بر زخم های باز است. باید به فکر درمان اساسی باشد. 

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به نمایندگان مجلس اضافه کرد: آیا وقت آن نرسیده که در اجرای منویات داهیانه و عدالت محور مقام معظم رهبری به طور قاطع و با موضع گیری و سریع و صریح به منظور رفع مشکلات معیشتی مردم صبور و نجیب با تقویت بعد نظارتی خود بر دولت همسو اعمال اراده نماییم؟ در راستای رضایت خاطر مردم و آرامش جامعه گام های موثر و مشهودی برداریم و راه نفوذ دشمنان به صف حق طلبان را سد نماییم و دسیسه بدخواهان را نقش برآب سازیم؟