سخنگوی قوه قضائیه در پانزدهمین نشست خبری خود پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص اظهارات اخیر خانم فائزه هاشمی که خواستار تحریم برخی از نهادهای انقلابی کشور شد و به پیامبر اسلام اهانت کرد، گفت: این دو موضوع توسط دادستان تحت تعقیب قرار گرفته است.

به گزارش فارس، ذبیح‌الله خداییان، ادامه داد: دادستان به عنوان مدعی العموم موضوع را پیگیری کرده است. پرونده در جریان و در حال پیگیری است.سخنگوی قوه قضاییه در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران به تشریح پرونده شکایت قالیباف از نماینده سابق مجلس، شکایت مدعی‌العموم از فائزه هاشمی، اجرایی شدن حکم احمدرضا جلالی، بدوی بودن حکم مهرشاد سهیلی و اعتراض به دادگاه حمید نوری در سوئد پرداخت.

وی  در خصوص شکایت رئیس مجلس شورای اسلامی از جعفرزاده به علت انتشار خبر خرید منزل توسط خانواده آقای قالیباف در ترکیه گفت: با توجه به شکایتی که صورت گرفته پرونده تشکیل شده است. کسانی که اقدام به انتشار به مطالب کذب کنند و یا مدارک کافی ندارند، تحت تعقیب قرار و محکومیت می گیرند. افراد باید در انتشار اطلاعات دقت کنند.

حکم مهرشاد سهیلی بدوی است

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهرشاد سهیلی گفت: این فرد به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت، جزای نقدی و رد مال محکوم شده است، حکم بدوی است و در صورت قطعیت اجرا خواهد شد.

خداییان گفت: اخیرا سران قوا به تنفیذ اختیارات سازمان تعزیرات اقدام کردند، دستگاه قضایی باید در مبارزه با گران فروشی و تنظیم بازار کمک‌ کند و با گران فروشان برخورد می شود. ما در این خصوص در کنار دولت هستیم.

سخنگوی قوه قضائیه تغییر می‌کند

وی همچنین گفت: به دلیل تمرکز بر سازمان بازرسی کل کشور، تقاضا داشتم که مسئولیت سخنگویی بر عهده فرد دیگری باشد.خداییان افزود: چندین نفر مطرح شدند که پس از بررسی، سخنگوی جدید انتخاب می‌شود.