عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با انتقاد شدید از گفته‌های رئیس‌جمهور مبنی بر امیدوارتر شدن مردم درخواست کرد که پیامکی از مردم در این زمینه نظرخواهی شود.

به گزارش نامه نیوز، محمدرضا خباز درباره تأثیر عملکرد دولت بر میزان امید و اعتماد مردم گفت: سخنان غیرکارشناسی و غیرعلمی این روزهای مقامات رسمی دولت بیشتر مایه تأسف است چون مردم این حرف ها را می شنوند و پیش خود می گویند «وقتی یک مقام مسئول چنین حرف های بی ربطی می زند، پس وای به دیگران».

وی افزود: آقای رئیس جمهور گفته «مردم امیدوارتر شده اند»، معیار این حرف چیست؟ در کجا دولت افکارسنجی کرده و به این نتیجه رسیده است؟ فقط دو نفر افراد چاپلوس که در اطراف آقایان هستند، حرفی را می زنند، آنها هم بدون تحقیق این حرف را به بیرون منعکس می کنند. آن وقت آثار منفی چنین حرف هایی دامن جامعه را می گیرد.این فعال سیاسی یادآور شد: آقایان می‌گویند «تورم پایین آمده است»، به فرض که یک مرکز رسمی هم چنین حرفی را تأیید کند اما مردم نمی پذیرند چون کمرشان زیر بار تورم خم شده و صدای خرد شدن استخوان‌های‌شان به گوش فلک رسیده است بنابراین می فهمند که این حرف ها هیچ بنیان عقلانی و منطقی ندارند و تنها با هدف گفتاردرمانی بیان می شوند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: سخن شفاهی آقای رئیس جمهور یا فلان وزیر که ملاک نیست. وزیر نفت می گوید «ما مثل قبل تحریم ها داریم نفت را به راحتی می فروشیم و درآمدش هم به داخل کشور می آید.» خوب همه می فهمند که این حرف بی اساسی است چون به عنوان مثال دولت تا 29 اسفند حقوق بازنشستگان را نداشت که بدهد.

وی ادامه داد: کمیته امداد اعلام کرد «خط فقر 10 میلیون تومان است.» کسانی که درآمد زیر 10 میلیون تومان دارند، مجبور هستند این وضعیت را تحمل کنند چون چاره ای جز این ندارند. اینکه مردم سکوت کرده‌اند و چیزی نمی گویند دلیل بر رضایت نیست. دلیل سکوت مردم به علت آن است که صدای شان به جایی نمی‌رسد.

خباز افزود: برآورد کردند اگر اعضای یک خانواده 3-4 نفری ظهرها نان و پنیر و شام تخم مرغ بخورند، حقوق ماهانه 5 میلیون تومان برایشان کم است. چند درصد از جامعه در این حد حقوق می‌گیرند؟ دولتی که می‌گوید وضع بهتر شده، بگوید چه قدر به درآمدها اضافه شده است؟ بنابراین وقتی از بهتر شدن اوضاع سخن می‌گویند نمک به روی زخم مردم می‌پاشند.