یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجلسی‌ها امروز گام‌های مثبتی برداشته بودند، می‌توانستند پرونده رئیس دولت سابق و مسئولان را به قوه قضائیه ارجاع دهند و خواهان رسیدگی شوند، اما چون اقدام قابل قبولی در این مدت انجام نداده‌اند با ارجاع پرونده‌ عملکرد دولت به قوه قضائیه می‌خواهند خودشان را از پاسخگویی به مردم مبرا کنند و توپ را به زمین قوه قضائیه بیندازد و آن را درگیر مسائل سیاسی کنند.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره شکایت تازه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم از حسن روحانی برای اخلال در بازار بورس و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و اینکه چرا مجلس یازدهم به جای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی در یک تسویه حساب سیاسی با رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم افتاده است، گفت: نمایندگان مجلس یازدهم به دلیل این‌که در این یکسال و نیم که از روی کار آمدن‌شان می‎‌گذرد عملکرد قابل قبولی نداشتند، به دنبال این هستند که شکایات خودشان را از دولت سابق در ارتباط با مسائل مختلف به قوه قضائیه ارجاع دهند و هزینه‌ای هم برای این قوه درست و به این واسطه کارنامه‌ای در افکار عمومی برای خودشان بسازند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نمایندگان مجلس یازدهم در سال ۹۸ اعلام کردند دولت می‌خواهد کسری بودجه خودش را از طریق بورس جبران کند و دقیقا این مطلب را زمانی اعلام کردند که بورس در حال ریزش بود، آنان گفتند که دولت دست به این کار زده است و اگر ما بر سر کار بیاییم و مجلس را در دست بگیریم، مشکلات بورسی را حل می‌کنیم؛ مشاهده کردیم این مجلس خرداد ۹۹ کارش را شروع کرد اما از همان ابتدا تقابل با دولتی را آغاز کردند که یکسال و ۳ ماه بیشتر از پایانش باقی نمانده بودند.

وی ادامه داد: نمایندگان این‌طور القا می‌کردند دولت با آن‌ها همراه و همکار نیست و کارشکنی می‌کند و کار را به اینجا رساندند که اگر دولت انقلابی روی کار بیاید مسائل حل می‌شود. امروز هم ۳ ماه است که دولت آقای رئیسی روی کار آمده اما مشاهده می‌کنیم اتفاقی در بورس نیفتاده است!

میرزایی خاطرنشان کرد: امروز مردم از نمایندگان می‌پرسند مگر شما نمی‌گفتید برای بورس و حقوق سهام‌داران برنامه دارید، برای آنان چه کردید؟ اصلا به فرض دولت آقای روحانی مقصر است و کوتاهی کرده است، نمایندگان مجلس یازدهم برای جبران این اشتباهات غیر از این‌که شکایاتی را به قوه قضائیه ببرند، چه کاری انجام داده‌اند؟ مگر شما نگفتید برای بورس و سایر مشکلات برنامه دارید، آن برنامه‌ها کجاست؟ چرا نتوانستید مسئله بورس را حل کنید؟

این فعال سیاسی با اشاره به شکایت کمیسیون اصل ۹۰ از روحانی برای ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی گفت: موضوع ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی ارتباطی با امروز ندارد. توجه داشته باشید بودجه سال ۱۴۰۰ سال ۹۹ به مجلس داده شده است؛ نمایندگان هم طبق قانون می‌توانند در بودجه دخل و تصرف داشته باشند و این از اختیارات مجلس است و ۳ماه فرصت دارند بودجه را اصلاح کنند، اگر از نظر آقایان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی مشکل داشت، چرا برای سال ۱۴۰۰ اصلاحش نکردند؟ چرا امروز که آقای رئیسی حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را به صورت لایحه به مجلس ارائه داد نمایندگان با یک فوریتش موافقت نکردند؟

وی ادامه داد: نمایندگان نتوانسته‌اند در یکسال و نیمی که در مجلس بودند، کاری در قضیه بورس انجام دهند و گام مثبتی بردارند.