عزت‌الله یوسفیان ملا از نمایندگان ادوار مجلس درباره آینده سیاسی علی لاریجانی اظهار کرد: آقای لاریجانی به‌تنهایی به‌اندازه یک حزب، قدرت دارند و برای گرفتن پست نیز هیچ حزبی تشکیل نخواهند داد و قاطعانه می‌گویم هیچ مذاکره‌ای برای تشکیلات سیاسی و حزبی نداشته‌اند.

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده پیشین مجلس و از چهره‌های نزدیک به علی لاریجانی با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی درباره آینده سیاسی علی لاریجانی و حسن روحانی و اینکه آیا نگاه آن‌ها به قدرت است یا خیر؟ به جماران گفت: من از آقای روحانی خبر ندارم. آقای علی لاریجانی هیچ برنامه‌ای برای تشکیل حزب و جریان با احدی ندارد، ایشان خودشان را نشان دادند و هرکجا که به وجود ایشان نیاز بود، چه مقام معظم رهبری نیاز دیدند که ایشان درجایی مشغول باشند و چه مردم ایشان را نیاز دیدند و چه مجلس ایشان را نیاز دیدند، ایشان رفتند.

او افزود: ایشان شخصیتی هستند که تا حدودی موردقبول بخش عمده‌ای از اصولگراها و اصلاح‌طلب‌ها هستند به‌بیان‌دیگر ایشان که نمی‌توانند دو جریانی حزب تشکیل دهند و اگر بخواهند حزبی تشکیل دهند باید یک جریان را از دست بدهند. الآن ایشان به‌تنهایی به‌اندازه یک حزب، قدرت دارند و برای گرفتن پست، هیچ حزبی تشکیل نخواهند داد و قاطعانه می‌گویم هیچ مذاکره‌ای برای تشکیلات سیاسی و حزبی نداشته‌اند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی دراین‌باره که به نظر می‌رسد کارگزارانی ها همچنان روی آقای لاریجانی نگاه مثبتی دارند، اشاره کرد: آن‌ها نظر مثبت دارند علاوه بر این هم بسیاری از اصولگرایان به ایشان نظر مثبت دارند، اصولگرایان مستقل ولایی مجلس بسیار زیاد بودند (نزدیک به صد نفر بودند)، با این وصف اصولگرایان مجلس به‌تنهایی نمی‌توانستند رئیس مجلس تعیین کنند و برای همین بخشی از اصلاح‌طلبان هم به آقای لاریجانی رأی دادند و من می‌توانم اسامی 10، 20 نفر را برای شما نام ببرم که اصلاح‌طلب بودند و به آقای لاریجانی رأی دادند پس ایشان موقعیت خوبی دارند ازاین‌رو به چه دلیل آقای لاریجانی بروند و با یک جریان مذاکره کنند؟ مثلاً بگوید من را وزیر کنید یا فعالیت کنید تا من رئیس‌جمهور شوم؟ درحالی‌که رئیس‌جمهور به تازگی انتخاب‌شده است و یک دوره 4 ساله است و در ایران مرسوم است که هر 2 دوره یک نفر رئیس‌جمهور باشد. اگر ایشان قصد چنین چیزی داشتند نیازی به حزب نبود، ایشان در هر شهر مازندران که کاندیدا می‌شدند رأی می‌آوردند و به مجلس می‌رفتند و می‌توانستند مجدداً رئیس مجلس شوند لذا چون ایشان جایگاهی را مدنظر ندارند به دنبال وسیله آن هم نیستند. به هر حال کارگزاران یا احزاب دیگر به آقای لاریجانی لطف دارند اما ایشان هیچ‌گاه با کارگزارانی ها و احزاب دیگر ننشستند و صحبتی نکردند. یوسفیان ملا در پاسخ به این سؤال که آیا زندگی سیاسی و آینده سیاسی ایشان را تمام‌شده می‌دانید یا خیر؟ تصریح کرد: به هر حال ایشان مشاور رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است و آماده‌اند هر وقت اتفاق یا کاری ایجاد شود خودشان را عرضه کنند. ایشان نه محکومیت کیفری دارند و نه مشکلی دارند و مشاور اولین مقام کشوری یعنی رهبری هستند یعنی پُست و جایگاه ایشان بسیار خوب است و هر زمان رهبری مصلحت بدانند ایشان آماده‌اند که کار کنند و نیازی به تشکیل گروه ندارند. گفتنی است روز گذشته علی لاریجانی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شدند.