معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: فعالان سیاسی، نمایندگان محترم و رسانه ها اگر مواردی از فامیل گرایی را سراغ دارند، یا اینکه مسئولی در دولت اقوام خود را خارج از شایستگی و ضابطه انتصاب کرده است، اطلاع دهند حتما پیگیری می شود؛ چرا که تردید نکنید بنای دولت بر شایسته سالاری و قانون مداری است.

به گزارش ایلنا،‌ سید محمد حسینی صبح دیروز در برنامه تلویزیونی سلام تهران شبکه ۵ تاکید کرد: متاسفانه برخی بر اساس یکسری اخبار غیرموثق به این مسائل می پردازند. اگر بر فرض موردی هم باشد رئیس‌جمهور تاکید کردند که هیچ خط قرمزی نداریم و کسی نباید در انتصابات خلاف ضابطه عمل کند.وی اظهار داشت: بنای دولت بر شایسته‌سالاری است و اگر تا حدودی انتصاب‌ها به کندی انجام می شود، به خاطر همین است که روی این مسائل دقت و تامل و از مراجع مختلف استعلام می شود.

حسینی ادامه داد: در دولت‌های مختلف مواردی داشتیم که وزارت اطلاعات فردی را رد می کرد، ولی رئیس دولت اصرار داشت که آن فرد حتی در مراکز حساس و موقعیت های مهم بکار گرفته شود، اما اکنون به هیچ وجه چنین چیزی وجود ندارد و در انتخاب مدیران ارشد و سطوح مختلف بررسی لازم به عمل می آید.وی تاکید کرد: نمایندگان معمولاً به صورت کتبی تذکرات و مسائلی را مطرح می کنند که پیگیری می کنیم و پاسخ ابهام و مسئله‌ای که مطرح شده را می‌دهیم، از یک طرف هم نمایندگان به صورت شفاهی تذکراتی در جلسه علنی مجلس مطرح می‌کنند که در حال گفت‌وگو هستیم تا فرصتی برای توضیحات دولت در نظر گرفته شود تا پاسخ ابهامات و سوالات شفاهی را بدهیم و فکر می کنیم در آیین نامه چنین چیزی لازم است دیده شود و به نظر می‌رسد باید راهکاری در نظر گرفته شود که دولت هم فرصت کند در مجلس پاسخ مسائل مطرح شده را بدهد. حسینی تصریح کرد: خوشبختانه دولت سیزدهم دولتی فعال، با انگیزه، تازه نفس، پر تلاش، در میدان و در کنار مردم است. از شخص رئیس جمهور تا وزرا همه در کنار مردم و به دنبال برطرف کردن مشکلات هستند.

معاون رئیس جمهور افزود: اکنون شرایط خوبی برای خدمت گسترده به مردم فراهم است، در گذشته در مواردی شاهد تنش، اصطکاک و یا نوعی تقابل بین جریان های درون حاکمیت بودیم که مانع خدمت رسانی می‌شد، اما امروز همه در فکر خدمت به مردم هستند و اگر اختلافی هم مطرح می شود اختلاف نظر کارشناسی است و در مجموع تعامل خوبی وجود دارد.حسینی ادامه داد: نمایندگان هم انقلابی و دلسوز هستند، البته هنوز مدیران دولت سیزدهم  کامل مستقر نشده‌اند، در برخی جاها تغییر و تحول به دلیل حساسیت هایی که در انتخاب مدیران شایسته وجود دارد، صورت نگرفته است که تاکید آقای رئیسی بر سرعت عمل در این خصوص است.

وی گفت: وزرا هم هر کدام معاونت پارلمانی دارند و در مسائل تخصصی باید پاسخگو باشند آنها هم باید فعال و دائم در تعامل با مجلس باشند و در صحن و کمیسیون های تخصصی حضور یابند.

وی درباره نوع تعامل نمایندگان با دولت گفت: قبل از انتخابات، بیش از ۲۲۰ نماینده به دنبال این بودند که آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود چون شرایط کشور اقتضا می‌کرد فردی گزینه نهایی نیروهای انقلاب شود که مورد وفاق باشد، بعد هم در مجلس دیدیم که تمام وزرا به غیر از یک وزیر رای بالایی آوردند و مجلس حمایت خوبی کرد و رای اعتمادی که به وزرا داده شده بی سابقه بود، غالب وزرا بالای ۲۰۰ رای داشتند. این نشان از تعامل خوب مجلس و دولت است.