یک فعال سیاسی اصولگرا درخصوص پیش‌بینی آینده سیاسی برادران لاریجانی در سپهر سیاسی کشور، گفت: یکی از دلایلی که من برای مخالفت با استعفای آیت‌الله آملی لاریجانی داشتم، این بود که به هر حال کشور می‌تواند از وجود این دو فرد ارزشمند استفاده کند؛ در حالی‌که آرام آرام دارند به این ترتیب کنار می‌کشند و این اتفاق مطلوبی  نیست.

ناصر ایمانی در گفت‌وگو با ایلنا، تصریح کرد: مساله استعفای آیت‌الله آملی لاریجانی از شورای نگهبان به علت اختلاف نظر در شیوه و نحوه بررسی صلاحیت‌ها بود نه به دلیل مسائل شخصی و صرفا رد صلاحیت برادرش.

وی درخصوص استعفای صادق آملی لاریجانی از عضویت در شورای نگهبان و مطرح شدن برخی تحلیل‌ها با این مضمون که این استعفا به دلیل رد صلاحیت علی لاریجانی، برادر وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر بوده است، گفت: شما اصلا ارتباط شخصی و برادری را نگاه نکنید.

در این جلساتی که برگزار شده بود، یک استدلال‌هایی برای ردصلاحیت ایشان از سوی برخی از اعضای محترم شورای نگهبان آورده شده بود که برخی دیگر از اعضا از جمله فقیهی به نام آیت‌الله آملی لاریجانی این استدلال‌ها و این نحوه ورود به مسائل برای رد یا تاییدصلاحیت را نپذیرفتند و در این زمینه اختلاف‌نظر پیدا کردند، برای همین هم استعفاء دادند. یعنی مساله اینطور شخصی که «چون برادر من را حذف کردند من استعفا می‌دهم» نیست.

وی افزود: مسئله عدم تایید صلاحیت علی لاریجانی مساله بسیار مهمی است و با کاندیداهای دیگری که در این دوره یا دوره‌های قبل ردصلاحیت شده بودند متفاوت بود، حتی با ردصلاحیت مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی هم تفاوت داشت و به همین خاطر هم اختلاف‌نظرها جدی بود.

کنشگر سیاسی اصولگرا همچنین ادامه داد: البته بنده به دلایل دیگری استعفای آقای آملی لاریجانی را به مصلحت کشور و شخص ایشان نمی‌دانم و بهتر می‌دانستم که ایشان استعفا نمی‌داد.

وی افزود: این مساله هم برای کشور که از خدمات این دو بزرگوار بخواهد محروم شود و هم برای شخص این دو بزرگوار و خانواده لاریجانی اتفاق مطلوبی نیست.