یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تندروها جایی در کابینه رئیسی ندارند و اینکه نام کوتاه‌قامتان سیاسی را برای حضور در دولت مطرح می‌کنند، آب در هاون کوبیدن است.

کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تشکیل کابینه از سوی سید ابراهیم رئیسی و نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه با توجه به حضور افراد تندرو در ستادهای انتخاباتی وی این بیم وجود دارد که این افراد در کابینه رئیس‌جمهور منتخب هم حضور داشته باشند، گفت: رئیس‌جمهور منتخب از اول هم تاکیدشان فراجناحی بودن کابینه‌اش بود، همچنین این اسم مردمی که دولت ایشان یدک می‌کشد نشان می‌دهد که گمانه‌زنی‌هایی که از طریق افراطیون و تندروها مطرح می‌شود، همه‌ ساختگی و بر مبنای منافع باندی، گروهی، جناحی و دسته‌ای است.

وی با بیان اینکه مشکلات عمیق سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی کشور با شعار از بین نمی‌رود، اظهار داشت: آقای رئیسی گفتند شایستگان در دولت ایشان حضور خواهند داشت، بنابراین کابینه وی با گرایش اصولگرایی معتدل خواهد بود و بی‌تردید این افراد در آن نقش‌آفرینی خواهند کرد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همه زمینه‌ها متاسفانه ما مشکل داریم و فاصله آنچه که مردم مطالبه دارند با آنچه‌که همین آقای روحانی هم که دوست ما هستند، وعده دادند بسیار عمیق است.

وی یادآور شد: با شعار تعامل عزت‌خواه و سازنده با دنیا از مردم رأی گرفتیم اما متاسفانه  امروز  در کشور طالبان‌دوستان تندرو حرف اول را در دولت می‌زنند.

پیرموذن افزود: در گذشته که آقای رئیسی را دیدم ایشان را انسانی مودب، دلسوز و تابع منافع ملی  مشاهده کردم نه اینکه شخصی باشد که به مسائل جناحی و گروهی بها دهد.

وی بیان کرد: اخیراً شنیده‌ام از مجلس کم استفاده خواهند کرد، در صورتی که آقای نیکزاد را انسان کاری می‌شناسم و شاید هم در کابینه خدمت ایشان باشند؛ آنچه که می‌شنوید قرار است از زاکانی‌ها و از ذوالنورها استفاده کنند، این‌ها همه‌شان آب در هاون کوبیدن و مطالب واهی است و ما شاهد سهم‌دهی تاثیرگذار به جبهه پایداری نخواهیم بود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شنیده شده از افرادی همچون صولت مرتضوی در وزارت کشور استفاده خواهد شد، من اینها را شایسته می‌دانم چراکه دلسوز هستند و امیدوارم برای اولین بار با انسجام داخلی و همکاری نزدیک سه قوه شاهد شکل‌گیری یک دولت مردمی مقتدر شایسته و بدون توجه به سهم‌خواهی مجلس حزب پایداری تندروها و سایر جناح‌ها باشیم.

پیرموذن گفت: گمانه‌زنی‌هایی که می‌شود ۹۵ درصدشان بر گرفته از نفسانیت‌ها و سهم‌خواهی‌ها و مطرح کردن نام‌های کوتاه قامتان سیاسی است و بس.