رئیس جمهور منتخب گفت: ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای تثبیت امنیت و تحقق پیشرفت همچون گذشته تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی تلفنی با بشار اسد، ضمن تبریک انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور سوریه، با بیان اینکه موضوع فلسطین عامل وحدت مسلمانان و موجب همگرایی ملت‌های مستقل است، افزود: این دوراندیشی شما بود که حتی در اوج تهاجم تروریست‌ها به سوریه، کشور شما در حمایت از مردم فلسطین تردیدی به خود راه نداد. وی تصریح کرد: دولت جدید برای مشارکت فعال، گسترده و موثر در بازسازی سوریه برنامه دارد.

رئیسی در بخش دیگر از گفت‌وگوی خود اظهار کرد: جا دارد از قهرمان مبارزه با تروریسم و نماد پیوند راهبردی ایران و سوریه یعنی شهید سردار سلیمانی یاد کرده و برای همه شهدای مقاومت درخواست علو درجات کنم.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیز در این گفتگوی تلفنی با تبریک انتخاب رئیسی از سوی مردم ایران، گفت: برگزاری موفق این انتخابات را به شما و جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم.

وی اظهار امیدواری کرد که با آغاز به کار دولت جدید ایران روابط دو کشور در همه زمینه‌ها گسترش یابد.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه ایران و سوریه‌، گفت: هر گاه یکی از دو ملت ایران و سوریه تحت فشار و محاصره قرار گرفتند، به حمایت از یکدیگر برخاسته‌اند و ملت و دولت سوریه همواره قدردان حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران است.

بشار اسد همچنین با تاکید بر اینکه ملت‌های ایران و سوریه همواره در کنار یکدیگر از مسئله فلسطین به عنوان عامل اتحاد همه مسلمانان و عدالتخواهان جهان و نیز حقوق ملت مظلوم یمن حمایت کرده‌اند، تاکید کرد: ملت سوریه در موضوعات مختلف همواره حامی و پشتیبان حقوق ملت ایران بوده و خواهد بود.