تحلیلگر سیاسی اصولگرا تصریح کرد که جبهه پایداری به دنبال تحمیل افرادی به کابینه رئیسی است.

محمد مهاجری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره نگرانی برخی از حضور افراد تندرو در کابینه رئیس‌جمهور آینده اظهار کرد: این نگرانی بیشتر از ناحیه افراد نزدیک به ایشان وجود دارد و شنیده می‌شود. اگر دقت کنید آقای رئیسی یک جمله را در مصاحبه مطبوعاتی خود بدون اینکه کسی از ایشان سوال کند، مطرح کرد. مبین بر نقل به مضمون که «من در انتخاب کابینه حرف نزدیکان و بستگان را نیز گوش نخواهم داد»؛ ایشان دفع دخل مقدر می‌کرد و می‌خواست بگوید که چنین چیزی که در رابطه با ایشان گفته می‌شود، صادق نیست و به دنبال دولت تندرو نیست. وی با بیان اینکه یقین دارم جبهه پایداری و افرادی که به ایشان نزدیک هستند، به دنبال این موضوع هستند که بتوانند برخی افراد تندرو را در واقع به سمت ایشان جذب کنند، ادامه داد: یک آزمون بسیار سخت برای رئیسی در پیش است که بتواند افرادی را انتخاب کند که ویژگی تندروی در آن‌ها وجود نداشته باشد، اما اینکه چقدر موفق خواهد شد تا این لحظه خوش‌بینی صددرصدی ندارم.

این تحلیلگر سیاسی اصولگرا درباره حضور اسامی مثل باقری‌کنی، عراقچی و امیرعبداللهیان به عنوان نامزدهای تصدی وزارت خارجه تصریح کرد: هرکسی از بدنه وزارت خارجه انتخاب شود قطعا جزو افراد تندرو نیست؛ الا قلیلا، افراد بسیار کم‌شماری ممکن است باشد. آقای امیرعبداللهیان و عراقچی برای تصدی وزارت خارجه گزینه‌های مطلوب‌تری خواهند بود و به نظرم مطلوب‌ترین گزینه خود آقای عراقچی هستند.

مهاجری همچنین درباره رویکرد سیاست خارجی رئیسی و برخورد او با برجام اظهار داشت: در سخنرانی مشهد، ایشان در مورد برجام همچنان در قامت یک کاندیدا صحبت می‌کرد و نه در قامت رئیس‌جمهور مستقر. به هر حال دنیا به حرف‌های ایشان نگاه می‌کند و گوش خواهد داد و آن‌ها را قضاوت کرده و ملاک برخورد با ایران قرار خواهد داد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ایشان نیز صبح همان روز با آقای ظریف صحبتی داشتند، به نظر می‌رسد که حرف کارشناسی جدیدی در حوزه برجام و تعامل با دنیا مطرح نشد.