سخنگوی شورای وحدت گفت: ستادهای رسمی و مردمی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل می‌شود و شورای وحدت تمام ظرفیت خود در سراسر کشور را برای حمایت یکپارچه از حجت‌الاسلام آقای رئیسی بسیج کرده است.

منوچهر متکی در تشریح تصمیمات مهم جلسه هیأت عالی شورای وحدت، با اشاره به تدوین چارت سازمانی فعالیت ستادهای انتخاباتی شورای وحدت در سراسر کشور و لزوم تشکیل سریع این ستادها برای حمایت از نامزدی جناب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در شورای وحدت، دفاتر شورای وحدت در استان‌های کشور ماموریت یافتند تا نسبت به انتخاب فردی شایسته و توانمند از چهره‌های ملی و استانی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی شورای وحدت در آن استان اقدام کنند.

وی افزود: مسئول هیأت اجرایی مرکز استان نیز به عنوان نایب رئیس ستاد انتخاباتی تعیین می‌شود تا ظرفیت کمیته‌های اقشاری و موضوعی را در ستادها به کار گیرد.

متکی ادامه داد: علاوه بر مراکز استان‌ها، در تمام شهرستان‌ها، شهرها و بخش‌های استان نیز مسئولین هیأت‌های اجرایی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی تعیین می‌شوند و در صورت تصویب هیأت اجرایی انتخاب فرد دیگری به عنوان رئیس ستاد بلامانع است.

سخنگوی شورای وحدت در بخش دیگری از سخنان خود به شکل‌گیری ستادهای مردمی در کنار ستادهای رسمی شورای وحدت در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: پیشنهاد علاقمندان تشکیل ستادهای مردمی در ستاد مرکزی انتخابات شورای وحدت بررسی و احکام آنان صادر خواهد شد. حکم رئیس ستاد استانی توسط رئیس ستاد انتخاباتی کشور در شورای وحدت صادر می شود و حکم رئیس ستاد در شهرها و بخش‌های تابعه استان، توسط رئیس ستاد انتخابات استان صادر می‌شود.

متکی شکل‌گیری ستادهای روستایی را با مسئولیت نمایندگان و رابطین در روستاها را اعلام داشت و اضافه کرد: احکام آنان توسط رئیس ستاد شهرستان صادر می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد که فعالیت‌های انتخاباتی شورای وحدت در سراسر کشور با مسئولین ذیربط منصوب جناب آقای رئیسی هماهنگ خواهد بود.