یک منبع نزدیک به علی لاریجانی گفت: ایشان تا امروز تمایلی به کاندیداتوری نداشت ولی شرایط کشور به گونه‌ای است که باید روند تنش‌زدایی از روابط بین‌المللی ایران و رفع تحریم‌ها ادامه یابد و دچار وقفه نشود؛ بنابراین لاریجانی به این جمع‌بندی رسید که وارد رقابت‌های انتخاباتی شود.

عصر ایران ضمن اعلام این خبر افزود: در همین حال از نزدیکان اسحاق جهانگیری خبر می‌رسد که با توجه به کاندیداتوری لاریجانی، وی به احتمال قوی در انتخابات حضور نخواهد داشت.

همچنین غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران در مجلس دهم نیز با اشاره به دیدار اخیر خود با لاریجانی گفت که عزم وی برای کاندیداتوری جزم است.

وی درباره شایعه برعهده گرفتن ستاد انتخاباتی علی لاریجانی توسط وی و محمدرضا باهنر، در اتاق سیاست در ایران در کلاب‌هاوس گفت: من دیروز ایشان را دیدم و درباره انتخابات صحبت کردیم اما در مورد مسئله ستاد با ایشان صحبتی نکردیم و بعید می‌دانم مسئولیت ستاد را به بنده بسپارند.

تاجگردون تصریح کرد: من ایشان را از برخی اصلاح‌طلبان شایسته‌تر می‌بینم و انسان عاقلی است در نبود افراد موثری همچون آقای ظریف، اصلاح‌طلبان باید این مسئله که کاندیدای ما حتما اصلاح‌طلب باشد کنار بگذارند و امیدوارم سران اصلاح طلب در این مورد تصمیم درست بگیرند و افرادی در قامت آقای لاریجانی گزینه مناسبی هستند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در تحلیل انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: بنظرم انتخابات سه قطبی شود و من یکی از قطب‌ها را هم آقای پزشکیان می‌دانم که در صورت تایید صلاحیت می‌تواند تاثیرگذار باشد در صورت تایید صلاحیت آقای جهانگیری و پزشکیان، کنار رفتن یکی به نفع دیگری راحت نیست.

در همین راستا خبرگزاری‌ها دیروز خبر دادند که علی لاریجانی با آیات عظام صافی گلپایگانی و نوری همدانی تلفنی گفتگو و از محضر ایشان کسب اجازه کرد.