نماینده پیشین مجلس و یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: رئیسی عزم خود را برای ورود به عرصه انتخابات جزم کرده و احتمالا به جهت سیادتشان در روز عید فطر اعلام کاندیداتوری می‌کنند و روز جمعه هم که روز بزرگی است برای ثبت نام به محل وزارت کشور تشریف می‌آورند.

به گزارش برنا، حسین نقوی حسینی در پاسخ به اینکه یعنی او اذن رهبری را اخذ کرده است، اظهار کرد: وقتی که او اراده برای حضور در صحنه انتخابات را دارد به این معنا است که مقدماتش را فراهم کرده است. مقام معظم رهبری همیشه در گفتگو با داوطلبان فرمودند نفیا و اثباتا در زمینه ورود داوطلبین به عرصه انتخابات اظهارنظری نمی‌کنند و همه چیز را به عهده خود فرد گذاشته‌اند، ولی چون او رئیس قوه قضائیه است و منصوب مقام معظم رهبری حتما باید با هماهنگی پا به عرصه انتخابات بگذارند، حتما این هماهنگی صورت گرفته که عزم برای ورود فراهم شده است.

او در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید با حضور رییسی وضعیت کاندیدا‌های دیگر چگونه شود، بیان کرد: در جبهه نیرو‌های انقلابی با آمدن آقای رئیسی یک وحدت و اجماع شکل می‌گیرد و همه نامزد‌هایی که حداقل در فهرست نیرو‌های انقلابی و اصولگرایی و جبهه ولایت‌مدار حضور دارند به کمک آقای رئیسی خواهند آمد حالا کمک صرفا به معنای انصراف نیست، ممکن است کمک به این شکل باشد که نامزد‌ها کنار او باشند.

این نماینده مجلس دهم توضیح داد که در مناظره‌ها و گفتگو‌ها و تبیین مواضع لازم است که افرادی کنار نامزد اصلی باشند و بخشی از این تبیین‌ها و گفتگو‌ها را آن‌ها انجام دهند تا دولت انقلابی شکل بگیرد.

نیکزاد و جلیلی در انتخابات کنار رئیسی خواهند بود

او مطرح کرد: نیکزاد و جلیلی از چهره‌های هستند که در انتخابات در کنار آقای رئیسی خواهند بود و به او کمک خواهند کرد؛ آقای نیکزاد نایب رئیس مجلس است و قبلا رئیس ستاد انتخاباتی آقای رئیسی بوده و سابقه خیلی خوبی دارد و وجهه مثبتی که آقای نیکزاد دارد هیچ کدام از این نامزد‌ها ندارند.

نقوی حسینی درباره اینکه آیا جبهه پایداری بخواهد در کنار اصولگرایان همکاری و ائتلافی را انجام بدهد، اظهار کرد: اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات شود جبهه پایداری هم به جمع اصولگرایان خواهد پیوست و متحد خواهند شد، ولی اگر کسی غیر از آقای رئیسی نامزد انتخابات شود، جبهه پایداری نامزد مستقل خود را خواهد داشت. سعید جلیلی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری خواهد بود.

گفتنی است روز گذشته منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان نیز طی گفت‌وگویی تاکید کرد: «امروز و در این لحظه حضور رئیسی در انتخابات بیش از همیشه محتمل است.»